Filistin-İsrail savaşı 10'uncu gününü geride bırakıyor.

Savaşın bilançosu her geçen dakikada ağırlaşırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çatışmaların sonlanması adına diplomasi trafiğini sürdürüyor.

Seçil Erzan  ve Candan kardeşler aynı koğuşta ! Seçil Erzan ve Candan kardeşler aynı koğuşta !

Erdoğan bu kapsamda son olarak Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile telefonda görüştü.

İsrail-Filistin çatışması ve bölgedeki insan hakları ihlalleri başta olmak üzere birçok gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın aktardığına göre Erdoğan görüşme sırasında, "bölgesel ve küresel anlamda son derece olumsuz sonuçlara yol açabilecek bu çatışmanın sona ermesi için Türkiye'nin her türlü çabayı gösterdiğini ve göstermeye devam edeceğini" belirtti.

Bölge ülkelerinin barışı korumanın yanı sıra çatışmaları ve insan hakları ihlallerini sona erdirmek için de çaba harcamaları ve bu yönde dünyaya mesajlar vermeleri gerektiğini kaydeden Erdoğan, gerilimi azaltacak adımların atılmasının doğru olacağını söyledi.

Erdoğan Filistin-İsrail savaşında barışın sağlanması çağrısı ile bugün İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ve  İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile de telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

Erdoğan ve İngiltere Başbakanı Sunak'ın "Filistin" görüşmesi Erdoğan ve İngiltere Başbakanı Sunak'ın "Filistin" görüşmesi