11:10 Politika • Bugün 11:10

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) şu ana kadar 16 il kongresi tamamlandı, 38. Olağan Kurultay'ın tarihi belli olmaya başladı.

10:50 Spor • Bugün 10:50

Hakemlikte atletik performans testi önemli bir aşama. Öyle ki, test mesafesi, dinlenme alanı yönetmelikle belirlenmiş.Testi geçemeyenler için telafi/mazaret imkanı var. Onu geçemeyen ise klasman düşürülüyor. MHK'nın yaptırdığı telafi testinde ise skandal yaşandı. Adeta bazı hakemlerin testi geçememsi için hazırlanmış gibiydi. Teste giren hakemler çıkışta hemen dilekçeyle testin geçersiz sayılmasını istedi. İşte detaylar.

10:00 Gündem • Bugün 10:00

Bazı gazeteciler kamera karşısına geçerek Arap dünyasına seslendi. Gerçek Hayat dergisinin yayınladığı videoda “Biz tek milletiz” mesajı verildi.

09:25 Gündem • Bugün 09:25

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu tacirlerine yönelik 10 ilde yapılan narkotik operasyonlarında 49 kişinin yakalandığını bildirdi.

09:15 Gündem • Bugün 09:15

Meteoroloji 23 Eylül 2023 Cumartesi hava durumu raporunu paylaştı. Hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. İşte il il 23 Eylül Cumartesi hava durumu...

08:40 Gündem • Bugün 08:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kuzeni Mehmet Mutlu, geçirdiği kalp krizi sonucu 64 yaşında yaşamını yitirdi.

02:29 Eğitim • Bugün 02:29

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitim sistemine yönelik önemli değişiklikleri duyurdu. Okullarda şube ve öğretmen seçiminin otomatik hale geleceğini belirtti. Ayrıca açık liselere geçişin zorlaştırılacağını ve açık lise sınavlarının yüz yüze yapılacağını duyurdu. Mülakat sisteminin detaylarını açıklayan Tekin, 60 bin öğretmen atamasının gündemde olduğunu belirtti. 

01:34 Spor • Bugün 01:34

Son iki gündür Türk hakemliğinin nasıl bir düzene tabi olduğunu araştırdığını belirten Gazeteci Ali Fuat Duatepe, elde ettiği belgelerle büyük bir skandalı gün yüzüne çıkarmaya hazırlanıyor. İddialar, Türk hakemliğinin içindeki düzenlemelere ve olası kumpaslara ışık tutacak nitelikte. Detayları bugün Samimi Haber’de bulabilirsiniz.

00:46 Medya • Bugün 00:46

Nefret söylemleriyle 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme', 'halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma' suçlarından gözaltına alınan 27 kişiden 6’sı serbest bırakıldı. Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak’ın da aralarında bulunduğu 17 kişi hakkında tutuklama talep edildi.

00:20 Dünya • Bugün 00:20

Rus Barış Gücü, Karabağ'da bulunan yasa dışı Ermeni güçlerin silahlarını ve mühimmatlarını teslim etmeye başladığını açıkladı. Teslim edilen silahlar arasında el bombaları, havan topları, tanksavarlar ve uçaksavar füzeleri bulunuyor.