Filistin israil Haberleri

filistin israil haberleri ve güncel filistin israil gelişmeleri, filistin israil ile ilgili tüm video, filistin israil fotoğrafları ve filistin israil haberleri Samimi Haber - Son Dakika Haberleri ve Güncel Haber Başlıkları sitemizde


Dünya

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas Filistin yönetiminin Gazze'de yetkiyi üstlenmesi için 3 şartı açıkladı.

Dünya

Savaş karşıtı yahudi aktivistler Beyaz Saray önünde İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını protesto etti. Polis 15 eylemciyi gözaltına aldı.

Dünya

ABD Başkanı Joe Biden, Hamas'ın saldırılarının, İsrail ve Suudi Arabistan ilişkilerine zarar vermek için yapıldığını belirtti.

Dünya

Mısır Kızılayı, Refah Sınır Kapısı'ndan İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'ne geçen ilk yardım konvoyunun 20 tırdan oluştuğunu açıkladı.

Gündem

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly, yarın Filistin-İsrail savaşı gündemiyle Türkiye'ye gelecek.

Gündem

Sunucu Burcu Esmersoy, İsrailli oyuncu Gal Gadot Varsona'nın "İsrail'in yanındayım" paylaşımını beğenince ortalık karıştı. Esmersoy açıklama yaptı.

Dünya

İsrail ordusu, radar haritasını da gösterdiği bir açıklamayla Gazze'deki hastane saldırısını kendilerinin değil İslami Cihad grubunun yaptığını iddia etti.

Dünya

Alman basını, kara harekatı başlatacağını duyuran İsrail'in, bu hamlesi için ABD Başkanı Joe Biden'in ziyaretini bekleyeceği iddiasında bulundu.

Ekonomi

Savaş ve çatışma durumu Amerikalı dev yatırım bankası JPMorgan’ı da harekete geçirdi. Banka müşterilerine yolladığı mektupta güvenli liman aramalarını önerdi.

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin-İsrail savaşıyla ilgili diplomasi trafiğini sürdürüyor. Erdoğan son olarak Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile telefonda görüştü.

Dünya

Filistin-İsrail savaşında İran'ın çatışmalara müdahale edeceği yönündeki iddialara İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani'den yanıt geldi.

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Filistin-İsrail savaşı ele alındı.