Sosyal medya fenomeni Bahar-Nihal Candan kardeşler, "kara para aklama", "Suç örgütüne üye olma" ve "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından tutuklandı. Anne Umut Candan, katıldığı programda kızlarının suçsuz olduğunu ileri sürerek açıklamalarda bulundu.

"ÇOK BÜYÜK BİR HATA YAPILIYOR" 

Bursa'da lodos yıktı geçti! Ayıları bile uyandırdı! Bursa'da lodos yıktı geçti! Ayıları bile uyandırdı!

Söylemezsem Olmaz programına telefonla bağlanan anne Umut Candan, kızlarının suçsuz olduğunu söyledi. Umut Candan, "Türk adaletine sonsuz güveniyorum. Benim çocuklarımın üzerinden ne para girişi ne de para çıkışı olmadı. Çok büyük bir hata yapılıyor. İlahi adalet, hakim ve savcılara güveniyorum. Benim çocuklarımın tek suçu o yemekte bulunmak. Onun dışında kızlarımın hiçbir suçu yoktur. En kısa sürede çıkacaklarını biliyorum" dedi.

"SUÇLULAR DIŞARIDA BENİM KIZLARIM İÇERDE"

Kızlarının tutukluluğuna dair konuşan anne Candan, "Kızlarım neyin içinde olduklarını bile bilmiyorlar. Benim çocuklarım o kadar güvenilir insanlar ki benim evime geldikleri zaman dolaptan bir ceviz alacakları zaman bile sorarlar. Hep benden izin alırlar, bana sormadan bir şey yapmazlar. Suçlular dışarıda benim kızlarım içerde" diyerek isyan etti.