Kaçak yollardan İngiltere’ye gitmiya çalışan Aksaraylı iki kişi Fransa’da tır altında kalarak feci şekilde can verdi.
İnsan kaçakçısı şebekelerin vaadlerine aldanarak İngiltere’ye ulaşmak isteyen grupta yer alan Aksaraylı , evli üç çocuk babası Recep Baysalve Mehmet Ali Geçsöyler, Fransa’da tır altında kalarak feci şekilde hayatlarını kaybettiler.

Ekran görüntüsü 2023-11-20 101031

TIR 6 TÜRK'E ÇARPTI

Bozuk kavundan 8 kişi öldü Bozuk kavundan 8 kişi öldü

Aynı kazada yine Aksaray’dan, Memiş İçli, Samet Geçsöyler, Furkan İçli ve Nihat İçli (Kırhan) yaralanarak hastanede tedavi altına alındı.

Kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarından alınan bilgiye göre, kaza geçirenlerin de içinde bulunduğu yaklaşık 30 kişilik bir gurup geçen hafta insan kaçakçısı şebeke tarafından İngiltere’ye gitmek üzere Fransa’dan şişme bota bindirildiler. Denizde kaybolan tekne 12 saat sonra stop edince, bottaki kaçaklar Fransa Sahil Güvenlik tarafından yakalanarak geri Fransa’ya götürüldü ve ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

6559c2c54e3fe10d

Kaçakçılık şebekesi tarafından paraları alındıktan sonra ortada bırakılan aynı gurup Perşembe gecesi tekrar başka bir bot ile İngiltere’ye geçmeyi denedi. Ancak Sahil Güvenlik tarafından yine yakalandı ve karakolda ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Serbest kalan guruba oto yoldan geçerken tırın çarpması sonucu meydana gelen feci kazada, evli üç çocuk babası Recep Baysal ile Mehmet Ali Geçsöyler olay yerinde hayatlarını kaybettiler.