Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu, Gazze'de yaşananlara ilişkin eleştirmesi sonrası Netanyahu'dan cevap gelmişti.

Netanyahu "“Kendisi Türkiye sınırları içerisindeki Türk köylerini bombaladı. İnsan hakları konusunda en son konuşacak kişi Erdoğan'dır.” demişti.

Netanyahu'nun Cumhurbaşkanı hakkındaki bu sözlerine ve İsrail Dışişleri Bakanının benzer sözlerine Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan yanıt geldi.

Bakanlığın sosyal medya hesabı X'ten yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Evlilik çetesi çökertildi Evlilik çetesi çökertildi

"Filistin halkına karşı uyguladıkları zulüm ve katliamlarla tarihin kara sayfalarına girmiş İsrailli yetkililerin hukuktan söz etmeye hakları yoktur.
Gerçeklerin dile getirilmesinden rahatsız olan Benjamin Netenyahu'nun ve Eli Cohen'in, Sayın Cumhurbaşkanımız hakkındaki asılsız iftiraları, kendi suçlarını örtemeyecektir.
Meşruiyetlerini insanlık vicdanında çoktan yitirmiş olan İsrailli yetkililer, tüm dünyanın gözü önünde hastaneleri bombalayarak, kadınları ve çocukları öldürerek işledikleri suçları örtbas edemeyecekler ve dikkatleri başka yöne çekemeyeceklerdir.
Dünya kamuoyunda derin infial uyandıran bu insanlık suçlarının azmettiricileri ve failleri er ya da geç yargılanacaklardır.
Türkiye, Gazze'deki katliama karşı çıkmayı ve Filistin halkının haklı davasını desteklemeyi sürdürecektir."