Uzay Haberleri

uzay haberleri ve güncel uzay gelişmeleri, uzay ile ilgili tüm video, uzay fotoğrafları ve uzay haberleri Samimi Haber - Son Dakika Haberleri sitemizde


Güncel

Türkiye'nin ilk astronotu olan Alper Gezeravcı, 'Turistik gezi eleştirileri'ne Cüneyt Özdemir'in YouTube programında yanıt verdi.

Teknoloji

Uzay ajansı, Mars'a gerçek bir seyahat gerçekleştirmese de, uzay öncesi simülasyon deneyimi sunarak Mars'ta yaşamış gibi hissettirecek dört kişi arıyor.

Güncel

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, uzaydan çektiği İstanbul fotoğrafını paylaştı. Gezeravcı, "Göğsümü kabartan, gözlerimi dolduran bir andı" ifadelerini kullandı.

Gündem

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın da içinde yer aldığı Axiom-3 (Ax-3) ekibi, gemiye alınan Dragon kapsülünden çıkarıldı.

Teknoloji

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), bütçe kesintilerini gerekçe göstererek California eyaletinde bulunan Jet Tahrik Laboratuvarı'ndaki (JPL) 530 çalışanını işten...

Gündem

İlk Türk Astronot Alper Gezeravcı'nın yer aldığı Axiom-3 (Ax-3) ekibinin lideri Michael Lopez-Alegria, sosyal medya X'te, Gezeravcı'nın da yer aldığı...

Teknoloji

Çin'de otomotiv üreticisi Geely'nin sürücüsüz araçlara veri hizmeti sağlamak için tasarladığı uydularının ikinci grubu uzaya gönderildi.

Teknoloji

Tesla'nın hayali gerçek oldu! Uzaydan Dünya'ya enerji transferi başarıyla gerçekleştirildi. ABD'li araştırmacılar, uzaydan enerji gönderme konusunda önemli bir adım attı.

Gündem

Türkiye'nin ilk Türk astronotu Alper Gezeravcı, bugün Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) "Message" deneyini gerçekleştirecek.

Gündem

Alper Gezeravcı'dan ISS'de "Message" deneyi yapacak. Mikro yer çekimi koşullarında bağışıklık hücrelerinin nasıl davrandığı anlaşılacak

Yaşam

Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Venüs'ü yukarıdan aşağıya incelemek için bir uydu ve üçlü uzay aracı fırlatacak.

Teknoloji

Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) 7. deney olan "gMetal" deneyini gerçekleştirdi.