Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de düzenlenen TEKNOFEST etkinliğinde yerel seçimlere dair bir mesaj verdi. Erdoğan, "31 Mart'ta bu kazanımları daha da ileri taşıyacağız. İzmir başta olmak üzere Fetret Devri yaşayan şehirlerimizin hak ettiği hizmetle buluşmasını sağlayacağız. İzmir, İstanbul, Ankara, buna hazır mıyız? İzmirlinin iradesini çantada keklik zannedenlerin işi bundan sonra daha zor. Bu şehrin yatırım ve eser ile hizmet siyasetine ihtiyacı var. Bunu ancak biz yaparız" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TEKNOFEST'teki konuşmasından satır başları şöyle: 

Ekrem İmamoğlu İBB 2024 bütçesini açıkladı Ekrem İmamoğlu İBB 2024 bütçesini açıkladı

"Buradan tüm İzmir'i, çalışkan, vizyoner vefalı gençlerini sevgiyle selamlıyorum. Neşet Ertaş, İzmir'i nasıl anlatmış; 'Gezdim tüm dünyayı gördüm, güzel İzmir sana geldim.' Sizinle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne hepiniz hoş geldiniz. Tüm kurumlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.

Bu sene Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın heyecanı içindeyiz. Anlamına uygun şekilde kutlamanın gayretindeyiz. Cumhuriyetimizin bir asırlık serencamını gençlerimizle buluşturmaya çalışıyoruz. TEKNOFEST bunlardan biridir. Bu amaçla tek bir il yerine 3 ilimizde tertipleyelim dedik.

İstanbul TEKNOFEST 2 milyon 247 ziyaretçiyle kendi rekorunu kırdı. TEKNOFEST'in ülkemize, siz sevgili gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. İzmirli kardeşlerime bu güzel programa ev sahipliği yaptıkları için teşekkür ediyorum. Festivalin İzmir'e ve Cumhuriyetimizin 100. yılına layık olacağını biliyorum. Gelin dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ni tecrübe etme imkanını kaçırmayın. Teknolojiye ilgi duyan tanıdıklarınızı teşvik edin. Bir yolunu bulup buradaki vizyonu, ufku, başarıyı mutlaka yerinde görün.

Türkiye'nin yükselişine sahip oluyoruz. Kızılelma, Akıncı, ANKA, Hürjet, Atak'la birlikte gayret, sabır azim, cesaret var. Burada zorluklar karşısında yıkılmayan güçlü bir irade var. Başarmaya sevdalı yürekler var. Burada ayağına vurulan asırlık zincirleri parçalayan Türk milleti var. Türkiye Yüzyılı'nın gönülleri aydınlatan ışığı var.

Burada on yıllardır hasretle beklediğimiz kardan aydınlığın muştusu var. Yapamazsınız diyenlere inat yaparız diyen, nice hayali kısa sürede gerçeğe dönüştüren, fikir-yürek ve alınteriyle büyük bir başarı hikayesi yazan TEKNOFEST gençliğine teşekkür ediyorum. 

TEKNOFEST gençliğinin ayak seslerini gafiller duymasa a tüm dünya biliyor, duyuyor. 

40 yılı aşkın süredir siyasetin içindeyiz. Kimseyi bugüne kadar ötekileştirmedik. Gençlerimizin özgürlükçü alanlarını genişletenlerden olduk.

Ne yapıyorsak, sizin için sizin istikbaliniz için yapıyoruz. Biz artık sizin zamanınızın misafirleriyiz."