Beşiktaş'ta teknik sorumlu görevinde yer alan Burak Yılmaz, İstanbul'daki Bodo Glimt mağlubiyetinin ardından istifa ettiğini duyurmuştu.

Burak Yılmaz, siyah-beyazlı ekipte yaşadıklarını Milliyet'e anlattı.

"ABOUBAKAR 4 AY SONRAKİ ALACAĞINI İSTEDİ"

Vincent Aboubakar ile ilgili açıklama yapan Burak Yılmaz, "Araştırınca öğrendim ki bizim Kamerunlu golcümüz 4 ay sonraki alacağının ödenmesi için ısrar ediyormuş" dedi.

Burak Yılmaz, Aboubakar'la ilgili sözlerini şu şekilde devam ettirdi:

"Ödeme yapılmayınca ağrılarının da devam ettiğini söylediler ama hayır, bilimi araya koyarak dedikodu yapmak istemiyorum. Takdirini Beşiktaşlı yöneticilere bırakıyorum."

"VURDUMDUYMAZLIK DİKKAT ÇEKİYORDU"

Futbolcuların sorumluluk bilincinin eksik olduğunu belirten Yılmaz, "Futbolcularda inanılmaz bir vurdumduymazlık dikkati çekiyordu. Ülkesinden misafiri gelmiş yabancı oyuncumuz, o gün idmana çıkmayıp kafetaryada oturabiliyordu. İsteksiz, gönülsüz çalışanlar da vardı" ifadelerini kullandı.

ERIC BAILLY KRİZİ

Eric Bailly krizine hakkında da konuşan Yılmaz, "Anında tepki koymam hata olabilir. Ertesi gün de sorun giderildi. Barış sağlandı. Ama ben o günkü davranışımdan pişmanlık duymuyorum" dedi.

"KEŞKE GELMESEYDİM"

İçten içe 'keşke gelmeseydim' dediğini belirten genç teknik adam "Ama Beşiktaş'tan kaçamazdım" açıklamasında bulundu.

RIZA ÇALIMBAY’IN TAKIMA GELMESİ

Şampiyonlar Ligi'nde 5. hafta heyecanı başlıyor Şampiyonlar Ligi'nde 5. hafta heyecanı başlıyor

İstifasının ardından Rıza Çalımbay'ın göreve gelmesi ile ilgili konuşan Burak Yılmaz, "Ben Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile konuşmayı tamamlayıp kulüpten ayrılırken 5 dakika içinde Rıza hocanın geldiğini öğrendim. Böyle tablolara da alışmak lazımmış, ben bilemedim." dedi.

"YARDIMCI ANTRENÖRLÜK YAPMAYACAĞIM"

Bundan sonra yardımcı antrenörlük yapmayacağını ifade eden Burak Yılmaz sözlerini şu şekilde noktaladı:

"Şu anda A antrenörlük lisansım var. Önümüzdeki yıl da UEFA Pro Lisans’ı alacağım. Şimdi dinleniyor ve futbolun teorik yönlerini okuyarak bazı analizler yapıyorum. Yalnız olmadığımı bana hissettiren biri de var. TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop aradı. Görüşeceğiz."