Son dönemlerde öğrenciler tarafından merak edilen AÖF kayıt yenileme tarihleri araştırılıyor.  

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri için 2023-2024 dönemi kayıt yenileme işlemleri merakla bekleniyor. Öğrencilerin kayıt yenileme tarihleri ve ders seçimleri konusundaki soruları yanıt buldu mu? 

AÖF öğrencileri için yeni dönem kayıt yenileme işlemleri hakkında beklenen bilgiler geldi. 2023-2024 dönemi kayıt yenileme işlemleri, öğrenciler tarafından merakla bekleniyordu ve nihayet tarihler açıklandı.

AÖF KAYIT YENİLEME TARİHLERİ NE ZAMAN?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakülteleri, 2023-2024 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemlerini başlattı. İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencileri, ders seçimi (Ekle-Sil) yaparak ve kayıt yenileme bedelini ödeyerek kayıt yenileme işlemlerini tamamlayabilecekler.

Açıköğretim Fakülteleri öğrencileri için önemli bir dönem olan kayıt yenileme işlemleri, 16 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 22.00'de sona erecek. Bu süreçte öğrenciler, ders seçimi yaparak yeni dönemin eğitim programlarını oluşturabilecekler.

AÖF öğrencileri için önemli bir dönem olan kayıt yenileme sürecinde gerekli adımları atarak, yeni eğitim dönemine hazır olmaları gerekiyor. 

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Kayıt yenileme işlemleri için öğrencilerin öncelikle ders seçimlerini yapmaları gerekiyor. Banka ödeme bilgileri, ders seçimi yapılmadan oluşmayacak ve kayıt yenileme işlemi tamamlanamayacaktır.

Fakülte tarafından kayıt yeniletecek öğrencilere ders ataması yapılmayacak. Her öğrenci, bir yarıyılda en fazla 10 ders seçebilecek ve toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecektir.

Ders seçimi işlemini tamamlayan öğrenciler, 2023-2024 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Materyal Ücreti, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmak zorundadır.

Öğrenci döven öğretmene dava açıldı: Hapsi isteniyor! Öğrenci döven öğretmene dava açıldı: Hapsi isteniyor!

Ödemeler, kayıt yenilemenin son günü olan 16 Ekim 2023 tarihi saat 22.30'a kadar yapılmış olmalıdır. Öğrenciler, bu ödemeleri Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirler.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri, kayıt yenileme işlemlerini aof.anadolu.edu.tr adresi üzerinden online olarak gerçekleştirebiliyorlar. İşlemler, ders kayıtlarının yapılması ve kayıt ücretinin belirlenen bankalara yatırılması adımlarını içeriyor.

AÖF öğrencileri, kayıt yenileme işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde online platform üzerinden tamamlayabilirler. İlk olarak ders kayıtlarını yaparak yeni eğitim döneminde almak istedikleri dersleri seçebilirler. Ardından, kayıt ücretini ödemek için belirlenen bankalara gerekli ödemeleri yapabilirler.