Kehanetleri ile bilinen ve geleceği bildikleri iddia edilen ünlü Amerikan dizisi Simpsonlar, yine gündemi sarsacak bir olaya parodi bir şekilde göndermede bulundu.

Dizi, blockchain ve NFT (Non-Fungible Token) konularını son bölümünde işledi ve topluluk arasında büyük yankı uyandırdı.

Saffet Sancaklı’nın partiden istifası istendi! Saffet Sancaklı’nın partiden istifası istendi!

SİMPSONLARDAN NFT GÖNDERMESİ

ABD'de yayınlanan "Wild Barts Can't Be Token" başlıklı "Treehouse of Horror XXXIV" bölümünde, Bart yanlışlıkla bir NFT'yi dijitalleştirdi ve Marge ise onu kurtarmak için blockchain destekli bir dünyada maceraya atıldı. Özel olarak hazırlanan bu bölümde, popüler NFT projeleri Bored Ape Yacht Club ve Beeple gibi ikonik NFT'ler ve sanatçılara göndermeler yapıldı.

Bölüm aynı zamanda NFT'lerin spekülatif doğasıyla da dalga geçti. Homer karakteri, başlangıçta Bart'ın pek de uygun olmayan fotoğrafının dijitalleştirilmesi karşısında şaşkınlığını ifade etti, ancak daha sonra Bart'ın NFT'nin 1,5 milyon dolarlık değeri karşısında kendinden geçti.

BÖLÜM SONRASI O NFT'LERDE ARTIŞ

Bu olayın ardından bazı NFT projelerinin fiyatlarında artışlar gözlemlendi. Özellikle Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club gibi NFT'lerin taban fiyatlarında artış yaşandı.

Simpsonlar dizisinin bu konuya parodi bir yaklaşım sergilemesi, daha önce de kripto paraları ele aldığı bir bölümle dikkat çekmişti. 2020 yılında yayınlanan "Frinkcoin" başlıklı bölümde, Simpsonlar blockchain ve kripto paraların işleyişini Lisa Simpson'a Profesör Frink aracılığıyla tanıttı. Bu bölümde, The Big Bang Theory'de Sheldon Cooper'ı canlandıran Bay Jim Parsons da kripto paraları anlatan bir karakter olarak yer aldı.