Netflix'te yayınlanan Fauda isimli dizinin yapımcılarından Matan Meir, İsrail ordusu safında girdiği çatışmada öldüğü duyuruldu.

İsrail'in kara operasyonlarının başlamasıyla cepheye gönderilen Fuada dizisinin yapımcıları arasında yer alan Matan Meir’in hayatını kaybettiği duyuruldu.

Daily Mail'in haberine göre, İsrail’in 551. Tugayı’nın 697. Taburu’nda yedek subay olarak görev yapan ve dizinin ekibinde yer alan 38 yaşındaki Meir'in ölüm haberi, dizinin resmi sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Paylaşımda “Fauda ailesi üyelerimizden Matan Meir’in Gazze’de çatışmada öldürüldüğünü paylaşmaktan büyük üzüntü duyuyoruz. Matan ekibin ayrılmaz bir üyesiydi. Oyuncularımız ve ekibimiz bu trajik kayıptan dolayı çok üzgün. Matan’ın ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz. Ruhu huzur içinde yatsın” denildi.

THY, Hollywood yıldızını reklam yüzü olarak seçti! THY, Hollywood yıldızını reklam yüzü olarak seçti!

Fauda adlı dizide, Hamas'a karşı savaşan oyuncu Idan Amedi'nin 7 Ekim saldırılarının ardından İsrail ordusuna katıldığı açıklanmıştı.

Geçtiğimiz yıl dördüncü sezonu yayınlanan dizinin yapım ekibinde yer alan birkaç kişinin İsrail'e geri döndüğü biliniyor.