Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener'i kabul etmesi "Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklif edildi", iddialarını beraberinde getirdi.

Hava sıcaklıkları daha da artıyor; gölgede 40 derece Hava sıcaklıkları daha da artıyor; gölgede 40 derece

Akşener cephesi 3 günlük sessizliğini bozdu. İYİ Parti'de rahatsızlığa yol açan görüşmeye ilişkin Akşener’in özel kalem müdürü Esma Bekar’dan açıklamalar geldi.

İDDİALAR YALANLANDI

TGRT Haber'e konuşan Bekar, "Görüşme daveti Sayın Cumhurbaşkanı'ndan geldi. Ne bir görev teklifi ne de bir talep gündeme geldi" dedi. Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşme gündemi olmadığını bildirdi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın "Görüşmenin içeriğini açıkla" çağrısına da cevap veren Bekar, "İYİ Parti Meral Akşener’den korkuyor, Akşener’i partiden ihraç etmeye çalışıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Meral Akşener'i kabul etti, gündem yeni anayasa

Müsavat Dervişoğlu "Cumhurbaşkanı yardımcılığı" iddialarına cevap verdi Müsavat Dervişoğlu "Cumhurbaşkanı yardımcılığı" iddialarına cevap verdi

DERVİŞOĞLU NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklmada şunları söylemişti:

“Beklemiyordum ama şaşırmadım. Elbette içeriğini bilmiyorum. Görüşmeye dair açıklamadan sonra sağ olsunlar bizi bilgilendirdiler. Cumhurbaşkanı, CHP lideri ile de görüşüyor. Son görüşmeden sonra da açıklama yapılmadı. Yani sorunun muhatabı elbette ben değilim. İsteyen istediği ile görüşsün. Ben kurulan senaryolara karşı çıkacağımı ilan ediyorum. Ben bu potada milletin iradesini erittirmeyeceğim.”

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan-Akşener görüşmesine ilk yorum Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan-Akşener görüşmesine ilk yorum