Süper Lig'de sezonu ikinci sırada bitiren ve şampiyonluk hasreti 10 sezona çıkan Fenerbahçe teknik direktörlüğe Jose Mourinho'yu getirdi. Portekizli dünyaca ünlü çalıştırıcı bugün KAP'a bildirildi ve transfer resmiyet kazandı.

Jose Mourinho, İstanbul'a geliyor Jose Mourinho, İstanbul'a geliyor

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe'nin Mourinho hamlesiyle ilgili yorum yaptı. Özbek, "Demek ki geçtiğimiz sezonda Galatasaray’ın oluşturduğu etki diğer takımları baya endişelendirmiş. Bu sene daha sıkı çalışıyorlar, öyle gözüküyor. Hiç fark etmez" dedi.

"GALATASARAY KAZANAN TAKIMDIR"

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Özbek, "Fenerbahçe Jose Mourinho'yu duyurdu, bu transferi nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna şu cevabı verdi.

Mourinho çok önemli birisi. Demek ki geçtiğimiz sezonda Galatasaray’ın oluşturduğu etki diğer takımları baya endişelendirmiş. Onun için çok yüksek maliyetli, bu sene daha sıkı çalışıyorlar, öyle gözüküyor. Hiç fark etmez. Galatasaray Galatasaray’dır. Galatasaray her zaman kazanan takımdır. Özellikle mayıslara gelince artık herkes mayısın kimin olduğunu, mayısların kimin olduğunu biliyor. Bundan sonra da öyle olacaktır. Beşinci yıldıza hazırlanıyoruz. İnşallah önümüzdeki sezon sonunda da beşinci yıldızı takmış olacağız.

Mourinho

ŞAMPİYONLAR LİGİ HEDEFİ

Bir gazetecinin "Şampiyonlar ligi için nasıl bir takım göreceğiz" sorusunu cevaplayan Özbek, şöyle konuştu:

"Şampiyonlar Ligi'nde play-off oynayacağız. Dolayısıyla onun hazırlıkları zaten çok önceden yapılıyor. Maalesef yarış bu sene 2 takım arasında geçti. Yani çok önceden Şampiyonlar ligine gidecek takımlar belliydi. Onun için de hazırlıklarımız çok önceden başlamıştı.

Biz hazırız inşallah taraftarımızı memnun edecek, onları mutlu edecek bir takımı da kurmak için çalışıyoruz. Ligde önemli tabi hedefimiz ana hedefimiz Avrupa’da başarıyı yakalamak. Kimse merak etmesin biz hazırız."

Fenerbahçe Mourinho'yu KAP'a bildirildi! Fenerbahçe Mourinho'yu KAP'a bildirildi!

Kaynak: İHLAS Haber Ajansı