5 Haziran'da düzenlenecek Türkiye Belediyeler Birliği başkanlığı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu olacak.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, adaylarının İmamoğlu olduğunu belirterek parti içerisinde bir çekişme olduğu iddialarını yalanladı.

Türkiye-ABD ilişkilerini etkilemeye çalışan FETÖ'den Biden'a mektup Türkiye-ABD ilişkilerini etkilemeye çalışan FETÖ'den Biden'a mektup

NEDEN EKREM İMAMOĞLU?

Gezi davasında hüküm giyen Tayfun Kahraman'ın kızı Vera'nın kreş mezuniyetine katılan Özel, burada yaptığı açıklaması şu ifadeleri kullandı:

CHP'de kriz yok, CHP büyük bir başarı elde etti. Biz bütün partilerin temsil edilebileceği bir en esnek dağılımı yapacağız. Elbette çoğunluk CHP'de olacak. Yönetirken geçen sene neredeyse yüzde 98 buçuğunu AK Parti ve MHP'li delegelere verdiler. Herkesin bu ekonomik güçten yararlanmasını sağlayacağız.

Türkiye Belediyeler Birliği başkanı adayımız, dünyanın tanıdığı en büyük metropol İstanbul. Bu yüzden bu görevi Ekrem Başkan'a teklif ettik. Mansur Başkan partimizin verdiği kararı destekleriz diyecek olgunlukta davranan biridir. Aralarında bir çekişme, rekabet yok. Adayımız sayın Ekrem İmamoğlu'dur.

Imam-1

MANSUR YAVAŞ'A BAŞKA GÖREV

Ankara BŞB Başkanı Mansur Yavaş'a da bir görev verileceğini ifade eden Özel, "Mansur Başkan'ın da Tarihi Kentler Birliği var. Öyle bir görev noktasını kendisine teklif ettik. Onu da orada görevlendireceğiz" dedi.

Türkiye Belediyeler Birliği başkanlığı seçimlerinde Cumhur ittifakının aday çıkarıp çıkarmayacağı ise henüz belli değil. 

Özgür Özel: Gezi Davası'nda at izi ile it izi birbirine karıştı Özgür Özel: Gezi Davası'nda at izi ile it izi birbirine karıştı