Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam kampında açıklamakalarda bulundu.

AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, "Bir önceki yerel seçimlere kıyasla oy oranları ve belediye sayısında oraya çıkan negatif sapmayı gözardı etmiyoruz." diye konuştu.

"POPÜLİZME ENGEL OLAMADIK"

Muhalefetin son seçimlerde ucuz popülizme dayanan bir kampanya yürüttüğünü ve ekonomideki sıkıntıları istismar ettiğini belirten Erdoğan "Hayat pahalılığı altında ezilen insanımızın popülizme kapılmasına engel olamadık" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

31 Mart'ta seçim yapılan 1393 belediyenin yüzde 54,6'sını önümüzdeki 5 yıl boyunca Cumhur İttifakı yönetecektir.

Hatay'ın 10 yıllık fetret devrinin sona ermesinden ayrıca mutluluk duyduk.

Bir önceki yerel seçimlere kıyasla oy oranları ve belediye sayında oraya çıkan negatif sapmayı gözardı etmiyoruz. Milletimin AK Parti'den talepleri gerçekleşene kadar tüm kademelerde gereken adımları atmaya devam edeceğiz. Sandığı suçmala gafletine düşmedik.

Seçimler bitince muhalefetin vaat yağmurunun da sonuna gelindi. Emekliye, esnafa, gençlere verilen sözlerin tamamı unutuldu. Ekmekten suya ellerinin altındaki her şeye zam yapıyorlar. Hizmetlerin tamamında astronomik fiyat artışlarına gittiler. Kendi partilileri bile isyan etmeye başladı. Hizmet etmek yerine bugün enerjilerini bahane bulmaya çalışıyorlar.

Kimsenin hayat tarzına, inancına, tercihlerine karışmadık. El değiştiren belediyelerde eski hastalıklar nüksetmeye başladı. Muhalefet içindeki radikal unsurların da kışkırtmasıyla 28 Şubat dönemini anımsatan uygulamalar yeniden devreye alınmak isteniyor. Buna müsade edilmemeli.

AK PARTİLİ BAŞKANLARA SESLENİŞ

Başınızı yastığa koyduğunuzda muhasebenizi yapacaksınız. Önümüzdeki 5 sene boyunca bir tek günü bile boş geçirmeyecek, boşa harcamayacak, israf etmeyeceksiniz. Sizlerin milletimizin arasında kimi zaman bir iş makinesinin üzerinde kimi zaman bir şantiyede göreceğiz.

Halktan uzak durursanız halk da sizden uzaklaşır. Kapınız ve sofranız halka açık olacak. AK Parti'nin özellikle yerel yönetimdeki kültürümüzü şehirlerinize yansıtacaksınız. Teşkilatımızla iç içe olacaksınız. Teşkilatımızla aranıza mesafe asla ve asla koymayacaksınız. Bizi 22 yıldır milletimizin gözdesi yapan mütevazi ve amatör ruhumuzdur. Biz bu ruhu güçlendirerek bugünlere ulaştık.

Yerelde bir rehavet yaşanırsa, hükümnette başarılı olsak da arzu ettiğimiz neticeyi alamayız. 

Pilot ile kule arasında ilginç diyalog: Ördeğe benziyor Pilot ile kule arasında ilginç diyalog: Ördeğe benziyor

Kayseri uyumadı; 7 yaşındaki çocuğa taciz olayı isyan çıkardı Kayseri uyumadı; 7 yaşındaki çocuğa taciz olayı isyan çıkardı

Kayseride5Yaşındakicocuğataciz2

KAYSERİ MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gece Kayseri'de meydana gelen olayları "kabul edilemez" olarak değerlendirdi:

Toplumda yabancı düşmanlığını ve sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz.

Dün Kayseri'de küçük bir grubun yol açtığı olayların sebeplerinden biri muhalefetin bu zehirli söylemleridir. Kim olursa olsun vandallık yapmak, sokakları ateşe vermek kabul edilemez. Siyasi kazanım uğruna nefret siyasetine tevezzül edilemesini acizlik olarak görüyoruz.

Ayrımcılık, ötekileştirme nefret diliyle insanları düşmanlaştırmak AK Parti siyasetinde kendine yer bulmamıştır.

MİLLETE HİZMET YOLCULUĞU

Hepinizin bildiği gibi AK Parti'nin hikayesi yerelden genele ilerleyen bir başarı hikayesidir. 30 sene önce millete hizmet yolculuğuna belediyelerden başladık. Örnek karnemizle yeni hedeflere yürüdük. Politikalarımızı önce belediyelerdeki uygulamalarla ortaya koyduk. 2002'de bize iktidar kapısını açan da iktidarda tutan da yerel yönetimlerdeki başarılarımız, gayretlerimizdir. En büyük referans kaynağı yerel yönetimlerdir. Bu gerçek 1994 senesinden beri değişmemiştir. Değişmeyecektir.

AK Parti, tüm dünyanın en yetkin en donanımlı siyasi hareketidir. AK Parti belediyeciliği bugün küresel ölçekte bir marka haline gelmiştir. Şehirlerimizin sorunlarını çözme, geleceğe hazırlama noktasında hiçbir parti AK Partili kadrolarla yarışamaz.

Sinan Ateş Davası öncesi Ayşe Ateş'ten manidar paylaşım Sinan Ateş Davası öncesi Ayşe Ateş'ten manidar paylaşım

Editör: Kemal Ilıkkan