Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100.yıl dönümü kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri'ni de imzalayan Erdoğan, "Türkiye'yi, tarihinin yatırım hamleleriyle buluşturmuş bir yönetim olarak, Cumhuriyet'imizin ikinci asrını Türkiye Yüzyılı ile taçlandırmakta kararlıyız" dedi.
Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında yurdun dört bir yanında kutlamalar gerçekleştiriliyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet Anıtkabir'i ziyaret etti.Erdoğan ve devlet erkanı Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Cumhurbaşkanı, Atatürk’ün mozolesine kırmızı ve beyaz karanfillerle süslü çelengi bıraktı. Devlet erkanı önce saygı duruşunda bulundu ardından İstiklal Marşı okudu. Erdoğan, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

AA-20231029-32558105-32558097-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_BASKANLIGINDAKI_DEVLET_ERKANI_ANITKABIRI_ZIYARET_ETTI

Küba Devlet Başkanı Canel: "Gazze'de soykırım yaşandığını hatırlatmak istiyorum" Küba Devlet Başkanı Canel: "Gazze'de soykırım yaşandığını hatırlatmak istiyorum"

 "YÜZÜNCÜ YILA ULAŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesajı aktararak şunları kaydetti: "Aziz Atatürk, milletçe en büyük sevincim dediğin Cumhuriyet'in 100.yılına ulaşmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Her bir anı ülkemize ve milletimize hizmetle geçen 21 yıllık iktidarımız döneminde emanetinize hakkıyla sahip çıkmaya çalıştık. Türkiye'yi, tarihinin yatırım hamleleriyle buluşturmuş bir yönetim olarak, Cumhuriyetimizin ikinci asrını Türkiye Yüzyılı ile taçlandırmakta kararlıyız. Cumhuriyetimiz, hiç olmadığı kadar güvendedir, emin ve ehil ellerdedir. Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlu olsun."

AA-20231029-32558105-32558092-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_BASKANLIGINDAKI_DEVLET_ERKANI_ANITKABIRI_ZIYARET_ETTI

Anıtkabir'deki törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bakanlar, yüksek yargı üyeleri, askeri erkan ve çok sayıda siyasetçi katıldı.