İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde bulunan bir özel lisenin müdürü İbrahim Oktugan'a yapılan silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmesiyle ilgili şüpheli, emniyet işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Şüpheli Iraklı Y.K., mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Fetih Borsa İstanbul İlkokulu’nda, darp iddiası Fetih Borsa İstanbul İlkokulu’nda, darp iddiası

İfadesi ortaya çıktı

Olayla ilgili şüphelinin ifadesinde, "İki el ateş ettiğimde amacım öldürmek değildi, pişmanım" dediği öğrenildi. Şüphelinin savcılıktaki ifadesine göre, aralarında okulda ilişki kesme ve tartışma nedeniyle husumet olduğu belirlendi.

Oktugan'ın cenaze töreni Eyüpsultan Camisi'nde gerçekleştirildi. Törene, ailesinin yanı sıra Milli Eğitim Bakan Yardımcısı, belediye başkanları, eğitim müdürleri ve öğretmenler katıldı. Cenaze namazı öncesi, cami görevlisi helallik istedi.

Yakalandı

Şüphelinin ifadesinde, daha önce yaşanan bir olaya tepki göstererek eylemi gerçekleştirdiği belirtildi. Olayın ardından kaçan Y.K., polis tarafından kısa sürede yakalandı ve gözaltına alındı.

Eğitim camiası ve sendikalar, olayın ardından eğitimcilere yönelik şiddeti protesto etmek için çeşitli etkinlikler düzenlemeye hazırlanıyor. Yarın yapılacak olan basın açıklamaları ve eylemlerle olayın yankıları süreceği belirtiliyor.

Olayın, eğitim ortamında yaşanan şiddet ve güvenlik endişelerini bir kez daha gündeme getirdiği ifade ediliyor. Öğrenci ve öğretmenlerin güvenliği konusundaki tedbirlerin artırılması talebi kamuoyunda yankı buluyor.