Fenerbahçe helal kupası var mı? Fenerbahçe Müzesi'nde helal kupa var mı? Fenerbahçe helal kupası var mı? Fenerbahçe Müzesi'nde helal kupa var mı?

Alanyaspor'da istifa eden Ömer Erdoğan'ın yerinde teknik direktörlük görevine 1,5 yıllığına Fatih Tekke getirildi.

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Corendon Alanyaspor'da teknik direktörlük görevine Fatih Tekke getirildi. Turuncu yeşilli kulüple 1,5 yıllık sözleşme imzalayan teknik direktör Fatih Tekke için Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde tören düzenlendi. Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, imza töreninde yer aldı.

AA-20231103-32633728-32633723-ALANYASPORDA_TEKNIK_DIREKTORLUK_GOREVINE_FATIH_TEKKE_GETIRILDI

Konuyla ilgili Alanyaspor'dan yapılan açıklamada, "Corendon Alanyaspor’umuza hoş geldin Fatih Tekke!" denildi.

Fatih Tekke son olarak İstanbulspor'u çalıştırmış ve 25 Eylül tarihinde Sarı-Siyahlılardan ayrılmıştı.

İmza töreninde konuşan kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu, "Bilindiği üzere geçen günlerde Alanyaspor'da hoca ayrılığı olmuştu. Geçen bu süreç içerisinde transfer komitesi arkadaşlarımızla çalışmalarımız sürüyordu. Çalışmalar ve görüşmeler neticesinde Fatih Tekke Hocam ile anlaşmış bulunmaktayız. Fatih Hocam'ı zaten anlatmaya gerek yok. Kendisini bildiğimiz biri. Geçmişte de çok keyifle izlediğimiz bir futbolcuydu. İnşallah bundan sonraki süreçte de teknik direktör olarak Alanyaspor da başarılı olacaktır. Hem camiamıza hem hocamıza hayırlı olsun. Allah mahcup etmesin" dedi.

HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

Teknik direktörlik kariyerine Alanyaspor'da devam edecek olan Fatih Tekke ise şunları söyledi:

"Özellikle milli maçlar arasına kadar Galatasaray maçından önceki milli takım arasına kadar iki maçımız var. Üç gün sonra bir maç var. Bugün antrenman var. Öncelikle puan ve puanlar için bu iki maça farklı hazırlanmamız gerekiyor. Sonrasında oyun kimliği, oyun inşası... Bir plan içerisinde oynayacağız, kesinlikle olmazsa olmazım. Bakış açım futbola bu. Alanyaspor da buna alışık zaten. Hatta buradan çok önemli teknik adamlar da yetişti diyebiliriz. Bize güvensinler ama kısa sürede çok şeyin değişmesini beklemek çok akıllıca değil bence. Temkinli olacağız, puan ve puanlar alarak alt sıralardan uzaklaşıp önce güvenli alanlarda sonrasında oyun kimliğimizle oyunun gücünü insanlara gösterebilmek istiyoruz. Oyunun gerçekliğine uygun oyunun kendisiyle ilgili düşünce tarzını, konuşma tarzını belki değiştirmeye çalışmak istiyorum. Bu benim antrenörlük de hedeflerimden biri."

"SİZE SİHİRLİ BİR DEĞNEK VAR DİYEMEM"

Fatih Tekke, Alanyaspor'un iyi oyunculara sahip olduğunu belirtirken, "Çok acele etmeden size sihirli bir değnek var diyemem. Futbolda böyle bir şey olduğuna inanmıyorum. Oyuncularımın duygularını kısa sürede biraz daha yukarı, coşkusunu biraz daha yukarı taşımak amacındayız. Bunu yaparken de umarım nasibimizde puan ve puanlar çok olur. Sonrasında milli takım arası umarım yine sakatlıksız iyi bir 15 gün geçiririz. Sonrasında yavaş yavaş o istediğimiz, beklediğimiz, belirlediğimiz, belirleyeceğimiz oyun anlayışıyla taraftarımızın önünde oluruz. Ben iyi olacağını düşünüyorum" diye konuştu.