Yerlikaya, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, halkın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerini ve onlara silah temin edenleri adalete teslim etmeye kararlı olduklarını belirtti.

Bu kapsamda son 4 günde 74 ilde ruhsatsız silah taşıyanlara ve silah kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonlarda 1284 ruhsatsız tabanca, 170 ruhsatsız av tüfeği ve 37 uzun namlulu tüfeğin ele geçirildiğini açıklayan Yerlikaya, operasyonlarda ayrıca 2 bin 368 şüphelinin gözaltına alındığı bilgisini verdi.

Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren jandarma ve emniyet mensuplarını tebrik ederek, "Aziz milletimiz müsterih olsun, ruhsatsız silah temin edenlerle ve silah kaçakçılarıyla mücadelemiz kararlılıkla sürecek." ifadesini kullandı.

Yerlikaya’nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

"7️4 ilde son 4 günde ruhsatsız silah taşıyanlara ve silah kaçakçılarına yönelik olarak düzenlenen operasyonlarda; 1️284 ruhsatsız tabanca,

3️7 uzun namlulu tüfek,

1️70 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

2️368 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşindeyiz. onları adalete teslim etmeye kararlıyız.

İsrail Malı Elektronik Ürünler 2023 | Teknoloji Markaları İsrail Malı Elektronik Ürünler 2023 | Teknoloji Markaları

İl Jandarma Komutanlıklarımız ve İl Emniyet Müdürlüklerimiz tarafından  İstanbul, Adana, Konya, İzmir, Ankara, Mersin, Osmaniye, Şanlıurfa, Bursa, Gaziantep, Diyarbakır, Antalya, Malatya, Sakarya, Samsun, Kocaeli, Balıkesir, Tekirdağ, Mardin , Manisa, Kayseri, Hatay, Kahramanmaraş, Tokat, Aydın, Çorum, Denizli, Batman, Muğla, Ordu, Rize, Sivas, Kırıkkale, Elazığ, Trabzon, Uşak, Adıyaman, Aksaray, Ardahan, Düzce, Siirt, Tunceli, Amasya, Bingöl, Çanakkale, Eskişehir, Isparta, Kastamonu, Nevşehir, Niğde, Edirne, Erzincan, Kütahya, Şırnak, Van, Ağrı, Artvin, Giresun, Karaman, Kars, Kırklareli, Kilis, Afyonkarahisar, Erzurum, Muş,  Zonguldak, Bartın, Bayburt, Bilecik, Bolu, Hakkari, Sinop, Yalova ve Yozgat’ta yapılan operasyonlarda 1️284 ruhsatsız tabanca yakalandı.

Bazı şehirlerimizde yakalanan ruhsatsız silahlar ile gözaltına alınan şüpheliler ise şöyle;

İstanbul'da 2️66 tabanca 3️ uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 4️02 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Adana’da 1️42 tabanca, 1️ uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 1️80 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Konya’da 7️6 tabanca, 2 uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 8️5 şüpheli silah kaçakçısı gözaltına alındı.

İzmir’de 6️4 tabanca, 1️ uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 1️30 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Ankara’da  6️0 tabanca ele geçirildi. 1️00 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Mersin’de 5️2 tabanca 1️ uzun namlulu tüfek ele geçirildi. 9️0 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Osmaniye’de 4️3 tabanca ele geçirildi. 1️2 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Şanlıurfa’da  3️9 tabanca ele geçirildi. 5️9 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı ve Kahraman Emniyetimizi tebrik ediyorum.

Aziz milletimiz müsterih olsun. Ruhsatsız silah temin edenlerle ve silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz kararlılıkla sürecek."