Süper Lig'in 36. haftasında Fatih Karagümrük, evinde Galatasaray'a 3-2 yenilirken, maç sonrası yapılan basın toplantısında Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Tolunay Kafkas şu açıklamalarda bulundu: "Bugün istediğimiz oyunu oynadık, planlarımız tuttu. Galatasaray karşısında iyi bir performans sergiledik. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Sahada bütün opsiyonları kullandık ancak maalesef sonuçtan memnun değiliz. Sezon boyunca bu tür maçlarda istikrarı yakalayamadık. Maçın bizim için kazanılabilir bir maç olduğunu düşünüyorduk. Galatasaray'ı tebrik ediyorum."

Sonraki haftalara dair önemli çağrılarda bulunan Kafkas, şunları ekledi: "Son iki hafta çok kritik. Hakem hatalarına tahammülümüz kalmadı. Federasyon başkanı ve yetkililerden talebim, lütfen bu kritik maçlarda en iyi hakemleri görevlendirsinler. Düşen takımların maddi ve manevi bedelleri ağır oluyor. Oynanacak maçların tamamı kritik hale geldi. Kim hak ediyorsa onun kazanmasını istiyoruz. Yan faktörlere tahammülümüz kalmadı."

Toni Kroos futbolu bırakacağını açıkladı Toni Kroos futbolu bırakacağını açıkladı

Ayrıca, deplasman takımlarına ayrılan tribünlerin yüzde 30'unun açılmasını eleştiren Kafkas, "Türkiye'deki düzen çok farklı. Tribünlerin dolmasıyla ilgili maddi gelirler sağlanıyor. Ancak bu durum maçın atmosferini etkiliyor. Herkesin takımların performansına odaklanmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Emre Mor

Emre Mor'un durumuyla ilgili de açıklamalarda bulunan Kafkas, "Emre Mor'un takımda olmamasıyla ilgili konuşmanın bir anlamı yok. Oyuncular sahaya çıktı, ellerinden geleni yaptı. İyi bir Emre Mor her zaman önemlidir. Ancak kendisinin kişisel sıkıntıları var ve bununla başa çıkması gerekiyor." şeklinde ifade etti.