Ünlü Rus YouTuber Moto Tanya için yardım kampanyası Ünlü Rus YouTuber Moto Tanya için yardım kampanyası

Şişli'de bir depoya istiflenmiş 85 kedi bulundu. Her biri sağlıksız şartlarda ve hasta şekilde bulunan kediler belediye veterinerliğine teslim edildi. HAYDİ polisi kedileri o halde istifleyen 59 yaşındaki kadına kedi başına 7 bin 216 liradan toplam 613 bin 360 lira ceza kesti.

Şişli İzzetpaşa Mahallesi’de 25 Haziran günü yaşanan olay iddialara göre şöyle yaşandı.

Mahalle sakinleri bölgede kötü koku nedeniyle belediyeye bir ihbarda bulundu. Ekipler gelip baktıklarında kokunun kaynağının bir depo olduğunu tespit etti. İçerde onlarca kediyi gören veteriner ekipleri durumu hemen Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliğine (HAYDİ) bildirdi.

DEPODA BESLEDİĞİNİ SÖYLEDİ

HAYDİ polisleri olay yerine gittiklerinde onları işyerinin sahibi T.K. kendilerine bu depoda kızı G.B.’nin sokaktan kedileri toplayıp getirdiği ve burada baktığını söyledi. Ekiper kapıyı açıp içeri girdiklerinde 85 adet kedinin son derece kötü şartlarda ve sağlıksız şartlarda bakıldığını hemen hepsinin de hastalıklı olduğunu tespit etti.

ÖLMEK ÜZEREYKEN BULUNDULAR

Şişli Belediyesi Veteriner İşleri görevlileri vasıtasıyla dükkan içerisinde bulunan 85 adet çeşitli ırklarda kedi muhafaza altına alındı. Haydi polisi birkaç gün sonra Veteriner İşleri Müdürlüğüne geçip, hayvanların takibini de yaptı.

Burada Sorumlu Veteriner Hekimle birlikte hayvanlar üzerinde yapılan kontrollerde hayvanların tümünün bakımlarının ve beslenmelerinin ciddi şekilde ihmal edildiği, hastalıklı hayvanların tedavilerinin yapılmadığı ve hayvanlara kötü davranıldığı tespit edildi.

Bunun üzerine HAYDİ polisi 59 yaşındaki kadın G.B.’ye 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Madde 14-A gereğince hayvan başına 7 bin 216 liradan toplamda 613 bin 360 lira tutarında idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi.

İETT otobüsündeki "oturma" kavgası kamerada İETT otobüsündeki "oturma" kavgası kamerada

Editör: Kemal Ilıkkan