Kahramanmaraş depremlerinin ardından İstanbul'da beklenen büyük depremle ilgili korkulu bekleyiş devam ederken dün Silivri açıklarında yaşanan 3 büyüklüğündeki deprem herkeste soru işareti bıraktı. Panik yaratan deprem gündeme otururken beklenen büyük depremin öncüsü olup olmadığı merak konusu oldu. Deprem uzmanı Naci Görür konuyla ilgili açıklama yaptı.

Rögarlardan su taştı, yollar bu hale geldi! Rögarlardan su taştı, yollar bu hale geldi!

NACİ GÖRÜR'DEN AÇIKLAMA

Uzun süredir İstanbul'da yaşanacak deprem hakkında uyarı yapan Prof. Dr. Naci Görür, dünkü depreme ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Görür şu ifadelere yer verdi:

"Birçok arkadaşım Marmara’da olan küçük depremle ilgili fikrimi soruyor. Hep söylüyoruz hiç kimse kolay kolay bu deprem öncüdür diyemez. Evet bu üçlük deprem endişe ettiğimiz Kumburgaz Fayı üzerinde ama bu fayın batı ucunda krip nitelikli küçük sarsıntılar ara sıra oluyor. Bu da muhtemelen onlardan biri. Endişe edilecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Özellikle gaz çıkışlarına bağlı küçük depremler de batı Marmara’da yaygın. Sevgiyle. Bu vesile ile bir kez daha tekrarlamak istiyorum: Millet olarak depremleri durduramayız ama deprem dirençli yerleşim alanları yapabiliriz yöneticilerimizden talep edin."