Kentteki bir sağlık kurumunda işçi olarak çalışan 24 yaşındaki İbrahim Doğan, kendisiyle hayatını birleştirmek istediği 23 yaşındaki Esra Bağmacı'nın ailesinin evliliklerine onay vermemesi üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) başvurdu. CİMER'in yönlendirmesiyle devreye giren Gaziantep İl Müftülüğü, Doğan ve Bağmacı'nın ailelerine ulaşarak tarafları ikna etti.

Kütahya’da bir şahsın üzerinde uyuşturucu ele geçirildi Kütahya’da bir şahsın üzerinde uyuşturucu ele geçirildi

Bu gelişmelerin ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ailelerle bir araya gelerek genç çiftin ihtiyaç duyduğu çeşitli ev eşyalarını aldı ve çifte altın hediye etti. Bu olay, toplumda yardımlaşma ve dayanışmanın önemini bir kez daha gösterdi.

İbrahim Doğan, evlenmek için oldukça uğraştıklarını ve aile büyüklerini bir türlü ikna edemediklerini belirtti. Bu nedenle devlet büyüklerinden yardım istediklerini ifade etti. Sonunda kayınbabasının da 1,5 ay sonra ikna olduğunu söyledi. Bu süreçte yaşanan zorlukları ve çabaları vurgulayan Doğan, sonunda mutlu sona ulaştıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi.

İş yerinde çalıştığı sırada e-Devlet sistemine girerek CİMER'e şikayette bulunduğunu belirten Doğan, şunları anlattı:

"Sayın Cumhurbaşkanım, bu kızı istiyorum ama alamıyorum bana yardımcı olun, diye yazdım. Bir hafta sonra herkes beni aramaya başladı, müftülüğe, valiliğe gelmemi istediler. Kötü bir şey mi yazdım diye düşündüm. Daha sonra İl Müftü Yardımcısı Ramazan Yıldırım 'kızı sana isteyelim' dedi. Ailemi aradılar, 'siz istemezseniz biz gidip isteyeceğiz' dediler. Böyle söyleyince aileme de cesaret geldi. Daha sonra olaya Fatma Şahin dahil oldu, 'siz kızı alın, evinizin eksiklerini ben tamamlayacağım' dedi. Allah razı olsun, öyle de oldu. 1,5 ay sonra kayınbabam da ikna oldu, 'artık bu iş olsun' dedi. Öyle böyle biz şu an bir yıllık evliyiz. Şu an çok iyiyiz, Allah'a şükür hiçbir sıkıntımız yok. Devlet büyüklerimizden Allah razı olsun, istediğimiz buydu, o da oldu."