Beşiktaş eski yöneticisi, Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetiyle ilgili Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 2 gün önce karar açıklanmıştı. Kararı doğru bulmayan Cumhuriyet Savcısı Bölge Adliye Mahkemesi’ne istinaf dilekçesi sundu. 

"FAZLA CEZA TAYİN EDİLDİ"

Dilekçede sanıklar Ali ve Kadir Yasak'ın ‘Haksız tahrik altında kasten öldürme’ suçundan ayrı ayrı cezalandırılmalarında haksız tahrik yapılmamasına itiraz eden Cumhuriyet savcısı karara itiraz etti.

Cumhuriyet Savcısı dilekçesinde, sanıklar Seccad Yeşil ve Serkan Dakman’ın da ‘Haksız tahrik altında kasten öldürmeye yardım etme’ suçundan cezalandırılmaları gerekirken ‘kasten öldürme’ suçundan mahkûmiyet kararı verildiğini ve haklarında haksız tahrik indiriminin uygulanmadığını ifade etti.

Sanıklar Ali Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman, Abdülkadir Kara hakkında Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun yanında bulunan Murat Bilmez'e yönelik yaralama suçuna işledikleri iddiası ile kamu davası açılmış ise de, bu suça yeterli delil olmadığından ayrı ayrı beraatlerine karar verilmesi gerektiği ancak ‘kasten yaralama’ suçundan mahkumiyet kararı verildiği anlatıldı.