ABD İowa'da kötü not vermesi nedeniyle, sınıf arkadaşının lisedeki İspanyolca öğretmeni 66 yaşındaki  Nohema Graber'i öldüresiye dövmesine yardım eden 18 yaşındaki Jeremy Goodale, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Goodale, çarşamba günü verilen ceza sırasında Nohema Graber'in ailesinden özür dilerken üzgün görünüyordu.

Jeremy Goodale ve arkadaşı Willard Miller  savcılara göre Miller'a kötü not verdikten sonra öğretmen Graber'a parkta saldırdı.

Ekran görüntüsü 2023-11-16 110026

Düşük notunun yurtdışında bir eğitim programına katılmasını engelleyeceğine inandığı için Miller'ın arkadaşı Jeremy'nin Graber'in ölümünün arkasındaki planlayıcı ve baş suçlu  olduğunu savundular.

Katiller, Fairfield Park'ta günlük yürüyüşünü yaparken  66 yaşındaki İspanyolca öğretmeni Nohema Graber'i takip etmiş ve onu pusuya düşürmüşlerdi.

CESEDİ TREN YOLUNUN KENARINA BIRAKTILAR

Fairfield  lisesinde okuyan iki öğrenci, öğretmenlerini  öldürdükten sonra bir el arabası kullanarak cesedini en yakın demiryolu rayına götürdüler. Burada kurbanı bir muşambayla örttüler ve el arabasını onun üzerine yerleştirdiler. Savcılar, olaya tanık olan  66 yaşındaki şahsın gençlerin öğretmeni beyzbol sopasıyla dövüldüğü  şeklinde ifade verdiğini söylediler.

Ekran görüntüsü 2023-11-16 105954

İngilizce'de yeterli miyiz? O listede kaçıncıyız? İngilizce'de yeterli miyiz? O listede kaçıncıyız?

Çarşamba günü Graber'in ailesi ve arkadaşları, Goodale'in cezasının verilmesinden önce mağdurlara yönelik on suçlamada bulundu.

Kurbanın kayınbiraderi Tom Graber, Goodale'i yaptıklarından dolayı kınadı. "Kötü not almaktan kaçınmak için bir öğretmeni öldürmek, görünüşe göre suça ortak olmanız için yeterliydi" dedi. Tom, ifadesi sırasında, cinayetin, kurbanın cinayetten kısa bir süre sonra kanserden ölen kocası da dahil olmak üzere ailesini nasıl mahvettiğini ayrıntılarıyla anlattı.

Yargılama sonunda Jeremy Goodale şartlı tahliyesi en az 25 yıl sonra görüşülmek üzere ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.