Haziran ayındaki dünya turnesi provasının ortasında hastanede tedavi altına alınan Madonna, adeta ölümden döndü. Yoğun bakım sürecinde, sanatçının ailesi durumun çok ciddi olduğunu, günler boyunca onu kaybedeceklerine inandıklarını ve kendilerini en kötü habere hazırladıklarını söylemişti. 64 yaşındaki "pop müziğin kraliçesi" haziran ayının sonunda hastaneden taburcu edildi ve bir süre de evde tedavi görmesinin ardından tamamen iyileşti. Hastalık nedeniyle ertelenen turne için büyük gün geldi.

Filipinler'de 7 büyüklüğünde deprem Filipinler'de 7 büyüklüğünde deprem

Madonna, düya turnesine cumartesi günü İngiltere'nin Londra kentinde başladı. Konser esnasında hayranlarıyla hastalık sürecini konuşan Madonna, sahnedeyken ölebileceğini düşündüğü bir zaman olduğunu itiraf etti. Ayrıca sonuçta onu “kurtarmaya” neyin yardımcı olduğunu da anlattı.

"Başaracağımı düşünmemiştim" diyen Madonna, "Hayatımın beş gününü ya da ölümünü unuttum, nerede olduğumu gerçekten bilmiyordum" diye konuştu. Hem çocuklarından ve hem de onlar için güç bulduğunu söyleyen sanatçı, sözlerine şöyle devam etti: "Çocuklarım oradaydı ve çocuklarım her zaman, daima beni kurtarıyor. Çocuklarım için orada olmalıyım, onlar için hayatta kalmalıyım."