Yerel seçimlerde bir tartışma da Kadıköy Adayları üzerinden devam ediyor. TKP Kadıköye Adayı Maçoğlu yeni bir tartışma yarattı.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun Türkiye Komünist Partisi'nden (TKP) Kadıköy Belediye Başkanı adayı olacağı açıklanmıştı.

Fatih Mehmet Maçoğlu Kadıköy'de TKP'nin adayı oldu Fatih Mehmet Maçoğlu Kadıköy'de TKP'nin adayı oldu

Duvar yazarı Atilla Özsever, TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ın konuyla ilgili kendisine bu konunun gelmediğini söylediğini yazdı.

Özsever'in yazısından ilgili bölüm şu şekilde:

Erkan Baş, “Bize herhangi bir şey sorulmadı. Telefonla bile nezaketen görüşümüz alınmadı. Daha önce Hatay’ın Defne ilçesi belediye başkanlığı için de aynı şeyi yaptılar. Ön almak istiyorlar, Maçoğlu’na karşı değiliz ama yaptıkları hiç şık değil” diye kaydetti. TİP Genel Başkanı Baş, bu gelişmeler karşısında “Kadıköy’de biz de kendi adayımızı çıkaracağız. Hafta sonu toplanacak olan Parti Meclisi’nde görüşüp adaylarımızı belirleyeceğiz” dedi. Erkan Baş, yerel seçim stratejisi olarak da “AKP’nin kazanma ihtimali olmayan yerlerde demokratik bir yarış içinde olup kendi adaylarımızı çıkarabiliriz. AKP’nin güçlü olduğu yerlerde ise durumu değerlendirip farklı bir tavrımız olur” diye konuştu.