Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, Kadir İnanır'ın bilincinin açık olduğunu ve mesajlara gülümseyerek cevap verdiğini belirtti. Sağlam, "İletişim kurabiliyor ve cevap verebiliyor. Konuşma yetisinde herhangi bir sıkıntı gözükmüyor, ancak şu an için konuşmaya olanak sağlamak için biraz yorgun" şeklinde konuştu.

KOCA'DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, usta sanatçının sağlık durumuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunmuştu. Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

Filistin'de öldürülen gazeteciler için tepki yayını başladı! Filistin'de öldürülen gazeteciler için tepki yayını başladı!

"24 Mart Pazar günü Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine getirilen Kadir İnanır, tıkalı olan beyin damarı açıldıktan sonra, uyutularak yoğun bakımda gözlem altına alınmıştı. Sn. İnanır, bugün 20.00 itibarıyla uyandırılmış fakat vücudu bunu henüz tolere edemediği için entübe durumdan çıkarılamamıştır. Motor hareketleri başlayan ve genel durumu iyiye giden hastamızın tedavisine yoğun bakımda devam ediliyor. Uyandırma süreci sürüyor. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."