İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, gündeme dair başlıkları değerlendiren basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Zorlu, yerel seçimlere dair ittifak kurulması yönünde mesaj veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ve ittifak konusuna ilişkin soruyu yanıtladı.

'ADAYLARIMIZI AÇIKLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

İYİ Parti'nin tüm il ve ilçelerde kendi adaylarını çıkarma açıklamasına karşın, "İttifak kurulabilir inancım var" demişti.

İmamoğlu'nun bu sözlerinin Başkanlık Divanı toplantısında gündeme gelip gelmediği sorusu üzerine Zorlu, “Böyle bir değerlendirmemiz olmadı. Böyle bir iletişim de yok. Bu konu bizim için nihayete ermiş bir konudur. Çalışmalarımızı çok ciddi bir şekilde olabildiğince hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Adaylarımızı önümüzdeki günlerde peş peşe açıklamaya devam edeceğiz” yanıtını verdi.

Zorlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yerel seçimler öncesi ziyaretlerine ilişkin "Genel Başkanımız perşembe günü Düzce'de olacak ve belediye başkan adayımızı açıklayacak. 21 Ekim'deki kutlama programının ardından diğer illerdeki adaylarımızı açıklamaya devam edeceğiz" dedi.

CHP İTTİFAKI SORULDU

İmamoğlu'na rakip çıktı! Bakırköy'den geliyor! İmamoğlu'na rakip çıktı! Bakırköy'den geliyor!

Zorlu, CHP kurultayı sonrası olası değişiklik durumunda CHP ile ittifak yapılıp yapılamayacağı sorusuna “Biz öncelikle bir başka partinin kongresi ile ilgilenmiyoruz. Bunu CHP kadrolarına, seçmenlerine bir haksızlık olarak değerlendiririz. Ancak bununla birlikte çok netiz. Kongreden çıkacak sonuçla bizim kararımız arasında hiçbir ilişki yoktur. İYİ Parti, Genel İdare Kurulu’nun kararı doğrultusunda 81 ilde adaylarını çıkaracak ve rekabette bu öncülüğü milletimize yapacaktır” yanıtını verdi.