Doğal Sinek Kovucular

Esansiyel yağlar, özellikle nane yağı, lavanta yağı, çay ağacı yağı gibi doğal yağlar, sivrisinekleri uzak tutabilir. Bu yağlardan birkaç damla suya eklenerek sprey şeklinde kullanılabilir.

Nane ve Limon

 Nane ve limonun ferahlatıcı kokuları, sivrisinekleri uzak tutabilir. Evde veya bahçede nane ve limon kokulu mumlar yakmak veya bu malzemeleri içeren doğal spreyler kullanmak etkili olabilir.

sivri sinekten kurtulmanın yöntemleri

Sirke ve Karbonat

 Sirke ve karbonat karışımı, sivrisinek ısırıklarından korunmada yardımcı olabilir. Sirke ve karbonatı bir macun haline getirip cilde uygulamak, sivrisineklerin uzak durmasına yardımcı olabilir.

Sivrisinek Sineği

Sivrisinekleri doğal yollarla uzaklaştıran bitkilerden biri olan sivrisinek sineği, bahçenizde veya evinizde yetiştirebileceğiniz bir bitkidir.

kaç tür sivrisinek var

Cam Şişe Tuz ve Şeker Tuzakları

 Bir cam şişenin içine su, tuz ve şeker karışımı konularak yapılan basit bir tuzak, sivrisinekleri yakalamada etkili olabilir.

böcekleri kovak için tuz su şekeri karıştırın sivrisinekleri nasıl kovarsınız

Peyzaj Düzenlemeler

Sivrisinekler, su birikintilerini seven böceklerdir. Bahçenizdeki saksı tabaklarındaki fazla suyu boşaltmak, durgun su birikintilerini önlemek sivrisineklerin üremesini engelleyebilir.

Ekranlı Pencereler

Evdeki pencereleri ve kapıları ekranlarla kaplamak, sivrisineklerin içeri girmesini engelleyebilir.

Soğan ve Karabiber

Bahçenizde soğan ve karabiber bulundurmak, sivrisinekleri uzak tutabilir. Bu malzemelerin kokuları sivrisinekleri rahatsız eder.

Sivrisinek Kovucu Bitkiler

Hangi bitkiler sivrisinekleri kovar

Lavanta, fesleğen, nane gibi kokulu bitkiler, bahçenizde yetiştirildiğinde sivrisinekleri uzaklaştırabilir.

Hareketli Fanlar

Hareketli bir vantilatör kullanmak, sivrisinekleri uzak tutabilir. Sivrisinekler, hava akımından hoşlanmazlar, bu nedenle fanlar açıkken oturma alanlarınızda sivrisinek sorununu azaltabilirsiniz