Birbirinden kaliteli ve kullanışlı ürünlerle bebeveynlerin hayatını kolaylaştırırken bebeklerin de sağlıklı gelişimine katkı sağlayan ürünler sunan ebebek, bayramda yola çıkacak bebeveynlere ECE R44 ve R129 güvenlik sertifikaları bulunan oto koltukları kullanmalarını öneriyor. Avrupa Birliği'nde (AB) oto koltuklarının güvenlik standartlarını belirleyen ECE R44 ve R129 sertifikalarına sahip olan nitelikli ürünler, bebeklerin yolculuk sırasında güvende olmalarını sağlarken, istenmeyen olaylar karşısında oluşabilecek yaralanmaların da önüne geçiyor.

güvenilir bebek koltuğu nasıl seçilir

Söz konusu sertifikayla kalitesi ve güvenilirliği garanti altına alınmış olan oto koltukları olası bir kaza sırasında çarpışma enerjisini emerek çocukların vücutlarını koruyor. Özellikle montajı doğru yapılmış bu koltuklar ani fren ya da olası kaza gibi durumlarda kademeli yavaşlama sağlayarak, çocuğun araç içerisinde başka nesnelere çarpmasını engelliyor. Tasarımlarıyla da fark yaratan koltuklar, çocukların yolculuk boyunca en doğru pozisyonda kalmalarına ve araç kemerleriyle güvenli bir şekilde seyahat etmelerine de olanak tanıyor. 

Doğru oto koltuğu seçmek hayati önem taşıyor

Kafa kafaya çarpıştılar:  4 yaralı Kafa kafaya çarpıştılar: 4 yaralı

ecer44 ve r129 bebek koltuğu özellikleri nedir

ebebek, oto koltuğu almayı planlayan bebeveynler için seçim yaparken dikkat etmeleri gereken noktaları da paylaştı. Oto koltuklarının farklı yaş ve ağırlık gruplarına göre çeşitliliğe sahip olduğuna dikkat çeken ebebek, karar verirken bebevenylerin kendi çocuklarının boyu, kilosu ve gelişimine göre en uygun koltuğu seçmelerini öneriyor. Doğru seçilmiş bebek oto koltukları maksimum koruma sağlarken aynı zamanda da çocukların çok daha konforlu bir seyahat yaşamalarını mümkün kılıyor.