A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Şampiyonası'nda bu akşam Hollanda ile yapacağı maç öncesinde taraftar stada yürüyüş gerçekleştirdi. Breitscheidplatz'ndan başlayan yürüyüşe binlerce fanatik taraftar katıldı. 

Hollanda Maçı Öncesinde Taraftarlarımız Gözaltında

Trabzonspor'da bir ayrılık daha Trabzonspor'da bir ayrılık daha

Merih Demiral'e destek

Türk taraftarlar, UEFA tarafından Türkiye-Avusturya maçında "bozkurt" işareti yapması nedeniyle 2 maç men cezası alan Merih Demiral için tezahüratlar yaptı.  Taraftarların yürüyüşü sırasında çevre binalardan ay-yıldızlı bayraklarını sallayan Türkler, milli takıma destek olarak, bozkurt işareti yaptı. Büyük coşku ile stada doğru yürüyen taraftarlar  Türk bayrakları, meşaleler ve marşlar eşliğinde milli takıma destek verdi.  

Hollanda Maçında Türk Taraftarlara Gözaltı
Bozkurt işareti yapan Türk taraftarlara gözaltı

Bölgede alınan güvenlik tedbirlerinin ardından polis ekipleri, Türk taraftarlara toplu yürümek yerine küçük gruplar halinde hareket etmeleri yönünde uyarıda bulundu. Bozkurt selamı veren Türk taraftarlar polis tarafından durduruldu ve apar topar gözaltına aldı.

Hollanda Maçı Öncesi Gözaltı

Berlin polisinden açıklama geldi

Berlin Polis Departmanı'ndan yapılan açıkalamada;

"Türk taraftar yürüyüşü, devam eden siyasi mesajlar nedeniyle durduruldu. Taraftar otobüsü dışarı çıkarıldı ve taraftar yürüyüşü sonlandırıldı. Türk taraftarların maç için biletleri varsa anonslar ile birlikte bireysel olarak stadyuma gitmeleri istendi" ifadeleri kullanıldı. Açıklama üzerine stadyuma yürüyen Türk taraftarların bireysel olarak ilerlemesi ve sadece maç bileti olanların yürüyüş yapmasına izin verildiği aktarıldı.

Editör: Haber Merkezi