Ateşkes Haberleri

ateşkes haberleri ve güncel ateşkes gelişmeleri, ateşkes ile ilgili tüm video, ateşkes fotoğrafları ve ateşkes haberleri Samimi Haber - Son Dakika Haberleri sitemizde


Gündem

Hamas'ın Gazze'deki Başkan Yardımcısı Halil el-Hayye öncülüğündeki heyetin, İsrail ile ateşkes görüşmelerini tamamlamak üzere Kahire'ye gittiği kaydedildi.

Güncel

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’tan üst düzey bir yetkili açıklama yaptı.

Dünya

İsrail, Hamas'a tüm rehinelerin serbest bırakılması karşılığında Gazze'de 2 aylık geçici ateşkes önerdi.

Gündem

İsrail devlet televizyonu İsrail'in güneyindeki Kızıldeniz'e kıyısı bulunan Eilat kentinde patlama seslerinin duyulduğu bildirdi.

Dünya

İsrail ordusunun, çatışmalara insani ara verilen Gazze Şeridi'nde bölgenin güneyinden kuzeyine dönmeye çalışan Filistinlilere ateş açması sonucu 1 kişi öldü,...

Gündem

İsrail ordusunun Gazze Şeridinde zorla yerinden edilenlerin sığındığı BM'ye ait bir okula saldırı düzenleyerek 27 kişiyi öldürdü.

Gündem

Katar Dışişleri Bakanlığı: "Gazze'de İsrail ile Hamas taraflarının insani ara süreci, cuma günü yerel saatle 07.00'de başlayacak."

Dünya

BM Genel Sekreteri Guterres, Gazze'deki hastanelerdeki korkunç duruma dikkat çekerek, "insanlık namına acilen insani ateşkes" çağrısında bulundu.

Dünya

ABD, İsrail'in Gazze'nin kuzeyinde çatışmalara her gün 4 saat ara vereceğini ve duraklamaların bugün başlayacağını duyurdu.

Dünya

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, "Filistin ve İsrail'deki devam eden ciddi durumu düşündüğünü" belirterek, ateşkes çağrısında...

Dünya

İsrail Dışişleri Bakanı, BM Genel Kurulu'nda alınan kararla 120 ülkenin Gazze'de ateşkes çağrısında bulunmasıyla ilgili olarak "alçakça çağrı" ithamında bulundu.

Dünya

BM Genel Kurulu, Gazze'deki durumu ele alarak "acil, kalıcı ve sürekli bir insani ateşkes" çağrısı içeren bir karar tasarısını kabul...