26 Ocak 2023 tarihinde imzaladığı sözleşme ile Hatayspor'a transfer olan, Jeremy Calvin Dudziak'ın 10 gün sonra yaşanan deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen Süper Lig ekibini alacakları ödenmediği gerekçesiyle FIFA'ya şikayet ettiği iddia edildi.

AA'nın haberine göre FIFA'dan elde edilen 31 Ağustos 2023 tarihli belgede Tunuslu oyuncunun sözleşme imzalamasından 10 gün sonra deprem felaketi nedeniyle ligden çekilen Hatayspor'dan alacakları için FIFA'ya başvuru yaptı. Başvuruda futbolcu, kulüpten bu dönemde alacağı 124 bin euro ödemesini talep etti. Dudziak, ayrıca alacaklarına ek olarak yüzde 5 gecikme faizi ile avukat ve dava masraflarının da Hatayspor tarafından karşılanmasını istedi.

FIFA'nın Dudziak'ı kısmen haklı bularak futbolcuya 45 bin 632 euro (1,5 milyon lira) ödenmesine karar verdiği öğrenildi. Bu ödemenin yapılamaması durumunda ise kulübe transfer yasağının geleceği ifade edildi.

Hatay Spor
DUDZİAK'TAN AÇIKLAMA

Futbolculuk kariyerine Alman ekibi Hertha Berlin'de sürdüren Dudziak, sosyal medya hesabından depremin yıl dönümünde yaptığı paylaşımda, "Hatayspor'la anlaştıktan sonra takımla beraber bir hafta geçirdik. Maalesef hepimizi üzen talihsiz felaket yaşandı. Sonrasında kulübümle ve hocamla görüştükten sonra karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırdık. Basında çıkan asılsız haberler sonrası bu açıklamayı yapma gereği duydum. Hiçbir şekilde Hatayspor'dan para talebim olmamıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarım." ifadelerini kullandı.

3 MAÇTA SÜRE ALDI

Dudziak, 26 Ocak 2023 tarihinde imzaladığı sözleşme ile Hatayspor'a transfer olmuştu. Sözleşmeye göre, futbolcuya 5 ay boyunca aylık 24 bin avro olmak üzere toplamda 120 bin avro ile ek olarak 4 bin avro ev ve araba kiralaması için ödeme yapılacaktı. 6 Şubat 2023 tarihindeki deprem nedeniyle lig maçları süresiz olarak ertelenmiş ve Hatayspor'un ligden çekilmişti. Futbolcu, 26 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında ise 3 maçta süre almıştı.