Siyasi partilerin yerel seçim aday mesaisi tüm hızıyla devam ediyor. Partiler, Büyükşehir adaylıkları gibi İl ve İlçe adaylıklarının belirlenmesinde de titizlikle çalışıyor. Demokratik Sol Parti de adaylarını tek tek açıklıyor. Bu kapsamda Tekirdağ Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı açıklandı.

Betül Sarıkurt DSP Marmaraereğlisi Adayı Oldu

Tekirdağ’da siyasi çalışmalarıyla, güler yüzlülüğü ve çalışkanlığı ile bilinen Betül Sarıkurt, Demokratik Sol Parti’den (DSP) Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adayı oldu.

Adaylığını açıkladığı toplantıda konuşan, DSP Marmaraereğlisi Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Betül Sarıkurt:
 “Bu şehrin, bu ilçenin bir evladıyım. 20 yıl burada aktif siyasi faaliyette bulundum. Dolayısıyla donanımlı  bir kardeşinizim." dedi.

"Aldığım Vebalin Farkındayım"

"Belediye Başkan adaylığının ne kadar ağır bir mesuliyet olduğunu, insanın boynunda ne kadar büyük bir vebal olduğunun farkında olarak gerçekten bunun şehrim için bir mesuliyet olduğu bilinciyle yola çıktım. Bir anne, bir kadın olarak olarak Marmaraereğlisi’ne ne kadar faydalı olabileceğimi bilerek yola çıktım. Marmaraereğlisi’nin sorun sıkıntılarını tamamlayabileceğimi bildiğim için bu yola çıktım. İl Başkanım ve ilçe Başkanımla bu süreci çok doğru bir şekilde ilerleteceğiz. Bana bu görevi tevdi eden Genel Başkanımız Önder Aksakal olmak üzere İl Başkanım, İlçe Başkanım ve yönetim kurulu üyelerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum."

"Halkla İç İçe Olduk"

"Biz her zaman halk ile iç içe olduk. Hiç şüphe olmasın ki bundan sonraki süreçte de sıkılmadık el dokunmadık kalp bırakmayacağız. Hiç şüphem yok ki burada 31 Mart akşamı bu seçimi zaferle taçlandıracağız. Marmaraereğlisi 5 yılda göreceği hizmet ile adından söz ettirecek ve gelecek 5 yıl sonra Demokratik Sol Parti’nin bayrağını inşallah Büyükşehir’de dalgalandıracağız. Burada biz ittifakın ta kendisiyiz. Kendimize güveniyoruz ve ittifak Marmaraereğlisi’nde yok”

Seçim Çalışmalarına Hızla Başladı

Adaylığını duyuran Sarıkurt seçim çalışmalarına hızla girdi. Marmaraereğlisi'nde esnafları ve kahvehaneleri ziyaret eden Betül Sarıkurt, seçim politikasını ve vaatlerini anlattı.

Vizyon Şehir Ereğli

Ereğli'deki seçim propagandasını "Ereğli Daha İyisini Hak Ediyor" diyerek açıklayan Sarıkurt partililerle beraber kapı kapı gezerek seçmenlerin desteğini istiyor.

DSP MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BETÜL SARIKURT KİMDİR?