Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkanlar:

Bu sabah milli savaş uçağımız KAAN ikinci defa gökyüzüyle buluştu. Yılbaşından beri iki kez milletimizin göğsünü kabartan TUSAŞ'ı ve SSB'yi tebrik ediyorum.

Afrika ülkeleri ile ticaret hacmimiz 37 milyar dolara ulaştı. 

Kim ne derse desin, kıtayla ilişkilermizin bu kadar hızlı ilerlemesinde Türkiye mezunlarının rolü vardır. Dahası Türkiye'nin ve Türk ürünlerinin tanıtımını yaparak ülkemize olan vefa borçlarını ödemeye çalışıyorlar. Türkiye'nin uluslararası öğrenci hareketliliğinden aldığı pay arttı. Türkiye'de 198 ülkeden 340 bin öğrenci bulunuyor. 

Cumhurbaşkanlığı atama kararları Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı atama kararları Resmi Gazete’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası konuşma yapıyor

Sosyal medyada körüklenen ırkçılık iyi niyetli değil. Devletin kurumları gereğini yapar. Bunların dertleri ne Türkiye, ne Türkçe. Yurtseverlik, ülkemize sığınan mazlumlara zulmetmek değildir. Faşist çapulculara müsaade etmeyeceğiz. Nefret suçlarına karşı cezai adımlar atacağız. Türkiye'ye döviz getiren turisti, Türk ekonomisine katkı veren herkesi düşmanlaştıran güruh, ülkemiz düşmanları tarafından maşa olarak kullanılmaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası konuşma yapıyor

"Bölücü terör örgütüne neşteri vuracağız"

Irak, PKK'yı yasaklı örgüt ilan etti. PKK'nın terör örgütü olarak ilan edilmesini bekliyoruz. Terör belası, Irak için de büyük bir tehdit kaynağıdır. 

PKK, Irak ve Suriye'de hayat alanı buldukça güvende hissedemeyiz.

Irak ve Suriye operasyonlarımız neticesinde manevra alanı daralan bölücü terör örgütüne neşteri önümüzdeki günlerde vuracağız.