A Milli Takım'ın Hollanda maçını Berlin Olimpiyat Stadı'nda izleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dönüş uçağında gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vergi düzenlemesi, komisyonda görüşmeye başlandı Vergi düzenlemesi, komisyonda görüşmeye başlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merak edilen Beşar Esad görüşmesine ilişkin “Beşar Esad şu anda Türkiye ile ilişkileri düzeltme noktasında bir adım attığı anda biz de ona karşı o yaklaşımı gösteririz. Biz davetimizi yapacağız. İnşallah bu davetle birlikte de Türkiye-Suriye ilişkilerini geçmişte olduğu gibi aynı noktaya getirelim istiyoruz" dedi.

Kayseri Olaylarında Siyasi Mikser Var

Kayseri'de bazı illerde yaşanan provokatif olaylara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

Muhakkak ortada bir mikser var. Yani bu tür olaylarda bir siyasi mikserin olmaması mümkün değil. Onlar ne kadar bu işi karıştırmaya gayret ederlerse etsinler zaten biz güçlü bir devlet olarak bunlara gereken tokadı anında attık. Bundan sonra da atmaya devam ederiz. Türkiye'nin gücü sayesinde nasıl ki PKK’yı, PYD’yi, KCK'yı, FETÖ'yü çökerttiysek, aynı şekilde bunları da çökertiriz.

Ama yeter ki bizim içimizdeki siyasetçiler bu noktada akıllı hareket etsin. Artık biliyorsunuz ana muhalefet diye bir şey kalmadı. Bu muhalefet sürekli kışkırtıcılık yapmaya devam ediyor, rahat durmuyor. Hala kalkıyor, mültecilerle uğraşıyor."

Erdoğan Esad

Esed'e Her An Davet Gidebilir

Şu anda Suriye'den 3 milyonu aşan mülteci ülkemizde. Şimdi öyle bir noktaya geldik ki, Beşar Esed şu anda Türkiye ile ilişkileri düzeltme noktasında bir adım attığı anda biz de ona karşı o yaklaşımı gösteririz. Çünkü biz dün Suriye ile düşman değildik ki, biz Esed ile ailece görüşüyorduk. Biz davetimizi yapacağız. İnşallah bu davetle birlikte de Türkiye-Suriye ilişkilerini geçmişte olduğu gibi aynı noktaya getirelim istiyoruz.

Davetimiz her an olabilir. Türkiye’de görüşme olması konusunda ise Sayın Putin'in yaklaşımları var. Irak Başbakanı’nın bu konuda yaklaşımları var. Biz her yerde arabuluculuktan bahsediyoruz da sınırımızdakiyle, komşumuzla niye olmasın?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Esad'ın görüşmesi "biraz zaman alacak" Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Esad'ın görüşmesi "biraz zaman alacak"

Editör: Kemal Ilıkkan