Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel'in yarışacağı kritik kurultay öncesi, kurultay salonuna asılan Kemal Kılıçdaroğlu pankartındaki hata sosyal medyada gündem oldu. 

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı ise "İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı" sloganı ile 4-5 Kasım'da Ankara Spor Salonu'nda yapılacak. 

Divan başkanlığını Ekrem İmamoğlu'nun yapacağı kurultayda 13 yıldır genel başkanlık görevini sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu ile Manisa Milletvekili Özgür Özel yarışacak.

Efsaneler ne yapacak ? Efsaneler ne yapacak ?

ASLA "YANLIZ" YÜRÜMEYECEKSİN 

Salondaki hazırlıklar sürerken Kemal Kılıçdaroğlu taraftarları desteklerini belirttikleri bir pankart astı. Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının yer aldığı, sosyal medyada görüntüsü paylaşılan pankartta

"Asla yalnız yürümeyeceksin" mesajı verilirken "yalnız" sözcüğünün "yanlız" olarak yazılması da dikkatlerden kaçmadı.

Sosyal medyada alay konusu olan afişe yönelik kullanıcılar tarafından yorumlar yapıldı. Bir kullanıcı yaptığı yorumda, "Pardon “Yalnış” yazmışız açıklaması gelmeli" dedi.

Gazteci Fatih Altaylı'da sosyal medyasında o afişi paylaşarak, "Bunu yazanla yürüyeceğine yalnız yürü daha iyi.  Ama onu da oraya siz koydunuz be Kemal Bey. En iyisi toptan bırakın bu işi" diye yorumda bulundu.

Yapılan yorumların ardından, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun isteğiyle, hatalı afiş salondan kaldırıldı.

WhatsApp Görsel 2023-11-03 saat 14.30.22_4c2afead