Geçtiğimiz hafta olağanüstü kongre kararı alan Beşiktaş Yönetimi, kongre tarihi konusunda yeni bir açıklama yayımladı.

Fırat Aydınus'un "derbi hakemi" kehaneti tuttu! Fırat Aydınus'un "derbi hakemi" kehaneti tuttu!

'En geç Aralık ayı başı' vurgusu

Bildiride, “6 Ekim 2023 tarihinde kamuoyuna duyurduğumuz üzere; kulübümüzün olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı en geç aralık ayı başında gerçekleştirilecektir. Olağanüstü seçimli genel kurul toplantısının 2024 yılının mayıs ayında yapılacağı yönünde medyada yer alan haberlere itibar edilmemesini; kongre üyelerimizden, taraftarlarımızdan ve kamuoyundan rica eder; olağanüstü seçimli genel kurul toplantısının yapılacağı tarihin belirlenmesi hususunda Beşiktaşımızın menfaatleri doğrultusunda çalışmaların ve görüşmelerin devam ettiğini belirtiriz” denildi.

Gözler adaylık düşünenlerde

Kongre rüzgarları esmeye başlarken Kara Kartal'da henüz kimse adaylığını resmen açıklamadı. Başkan Ahmet Nur Çebi'nin yeniden aday olup olmayacağı henüz kesinleşmedi. Tevfik Yamantürk, Hasan Arat, Emre Kocadağ gibi isimlerin de adı gündemde. Ancak onlardan da net bir atak gelmedi.

Kocadağ'dan geri adım

Asbaşkan Emre Kocadağ, olağanüstü seçim kararı sonrası geri çekildi. Normal seçim süreci için başkan adaylığını düşünen Kocadağ’ın bu süreçte aday olmama ihtimali daha yüksek.

Yamantürk'ün rotası Ankara

Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, daha önce başkanlık için nabız yokluyordu. Seçim kararı ile birlikte sessizliğe büründü. Ankara’ya gidip üst düzey bürokratlar ile temas kuracak olan Yamantürk’ün burada yapacağı görüşmeler sonrası son kararını vermesi bekleniyor.

Arat hata yapmak istemiyor

Daha önce seçim kaybeden Hasan Arat, yeniden aynı sonu yaşamama adına ince eleyip sıkı dokuyor. Arat, yönetim listesi kurma adına camianın önde gelen isimleri ile konuşuyor.

'Bundan böyle çok sevdiğin kulübünün...'

Gözler bu isimlere çevrilirken Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin babası Yaşar Kaptan Çebi, kongreye müdahil oldu!

Baba Çebi’nin Başkan’a, “Geceni gündüzüne kattın. İşinden, ailenden, hatta sağlığından oldun. Kulüp için her türlü fedakârlığı gösterdin. Kulübün parasını saçıp transfer yapmadığın ve birkaç maçın sonucuna bakarak neler işittin, nelerle karşılaştın. Bundan böyle çok sevdiğin kulübünün sadece daha önce olduğu gibi sade taraftarı olmakla yetin” şeklinde bir dizi söylemlerde bulunduğu öğrenildi. Çebi’nin yönetim arkadaşları ve bazı çevrelerden yeniden aday olması talebine karşın seçime girmesi beklenmiyor.

Haber Kaynağı:Fanatik