2024 yılının ilk 4 ayı içinde belirlenen trafik sigortası azami prim oranı yüzde 2'den yüzde 5'e yükseltilmişti. Zorunlu Trafik Sigortası'na bir zam daha geldi. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), yetkisini kullanarak bu oranı yüzde 5'den yüzde 10'a yükseltti. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Zorunlu trafik sigortası aylık azami prim artış oranı, 2024 yılının ilk 4 ayı için yüzde 5 olarak belirlendi. Ancak bu artışın üzerinden daha 24 saat geçmeden bir zam daha yapıldı.  Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), yetkisini kullanarak, 2024 yılının ilk 4 ayı içinde belirlediği trafik sigortasındaki yüzde 5’lik prim artışını ocak ayı için yüzde 10’a çıkardı.

Aracı olanlara bir kötü haber daha geldi. Akaryakıt zamlarıyla ve MTV artışları ile boğuşan araç sahipleri Zorunlu Trafik Sigortası zammıyla şoke oldu.  Zorunlu trafik sigortası aylık azami prim artış oranı, 2024 yılının ilk 4 ayı için yüzde 5 olarak belirlenmişti. Ancak bu karar daha uygulanmadan bir zam daha yapıldı.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), yetkisini kullanarak, 2024 yılının ilk 4 ayı içinde belirlediği trafik sigortasındaki yüzde 5’lik prim artışını ocak ayı için yüzde 10’a çıkardı.

Söz konusu karar ilişkin genelge kurumun resmi internet sitesinden duyuruldu. Buna göre, 2024 yılının ilk 4 ayı içinde belirlenen trafik sigortasındaki yüzde 5’lik prim artışı ocak 2024 için yüzde 10’a çıkarıldı.

SEDDK YÜZDE 5'E ÇIKTIĞINI DUYURMUŞTU
Karar, 26582 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmeliğin Geçici 11'inci maddesi uyarınca alındı.

SEDDK, dün Resmi Gazete'de yayımlanan kararla, zorunlu trafik sigortasında azami prim tutarı artırım oranının 2024 yılı başından itibaren yüzde 2'den yüzde 5'e çıkarıldığını duyurmuştu.

Araç Si̇g