Hepimizin yüreğini yakan 6 Şubat depremlerinin üzerinden bir yıl geçti. Felaketin birinci yıl dönümünde acılar unutulmadı. Ünlü isimler hayatını kaybedenler için peş peşe anma mesajları paylaştı.

Ünlülerden duygu dolu deprem mesajları

ACUN ILICALI

6 Şubat, unutmadık, unutmayacağız! 6 Şubat depreminde kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ülkemize de baş sağlığı diliyoruz. İnşallah bu acılar tekrar yaşanmaz. 

Ünlülerden duygu dolu deprem mesajları

DEMET AKALIN

Siz en uzun geceyi 21 Aralık sanıyorsunuz ama 11 ilde en uzun gece 6 Şubat’tı. 1 yıl öncesine dönsek, bu gece olacakları bilsek… Zamanı geri almayı ne çok isterdik.

Ünlülerden duygu dolu deprem mesajları

DERYA ULUĞ

Depremi yaşamadım, hiçbir yakınımı kaybetmedim ama ben 1 yıldır boğazımda koca bir yumru ile yaşıyorum. Mutluluğun bir cenazeye kavuşabilmek olduğu, tarifsiz acılara şahit oldum orada. Gözümün gördüğünü aklım kabul etmekte zorlandı. 6 Şubat hepimizin, hiç iyileşmeyecek yaralı tarihi... Yaşamını yitiren tüm insanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Hâlâ kayıplarını arayan insanlara sabır diliyorum. Zorlukların hiç bitmediği bir hayat mücadelesi içinde yaşamak zorunda kalmış herkese hayata tutunma gücü diliyorum. Unutmadım, unutmayacağım...

Ünlülerden duygu dolu deprem mesajları

ALİŞAN

Çok büyük bir yıkım ve acı yaşadık 1 sene önce bugün. Kaybettiğimiz bütün canlarımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Allah’ım bir daha yaşatmasın inşallah böyle büyük bir acı. 

Ünlülerden duygu dolu deprem mesajları

CEYDA KASABALI

1 yıl önce bu gecenin sabahı olmadı. 6 Şubat depremindeki kayıplarımızı, yeri yurdu, geçmişi, geleceği kaybolan tüm canlarımızı unutma, unutturma! Hâlâ sarılamayan yaraları, yeşeremeyen umutları, yitip giden hayalleri unutma, unutturma!

Ünlülerden duygu dolu deprem mesajları

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ

Unutmayışımız her gün her saniye hatırlıyor olmayışımıza mahcup belki biraz. Ama o sabahtayız hâlâ. Birlikte ve aynı kederde, aynı günde kalakaldık öyle. Soramadığımız hesaplar ve saramadığımız yaralarla birbirimize çare olmaya çalışmanın çaresizliğiyle farklı bir karanlıkta aynı ışığı arıyoruz biz de hâlâ.