Dünyaca ünlü Fransız oyuncu Judith Godreche'in, ülkesinin seçkin yönetmenlerinden Benoît Jacquot'yu tecavüzle suçlayarak şikâyette bulunmasının ardından Fransız savcıları bir ön soruşturma başlattı. 51 yaşındaki Godrèche, 77 yaşındaki Jacquot'yu 1986 yılında 14 yaşındayken kendisine tecavüz etmekle ve 1990'lara kadar "zorla" sürdürdüğü bir ilişkiyle suçladı.

Ekran Görüntüsü 2024 02 08 191043

T24'ün aktardığına göre; Godrèche kariyerinin ilk dönemlerinde, yönetmenin The Beggars (1987) ve The Disenchanted (1990) adlı iki filmindeki rolleriyle tanındı. Kısa bir süre önce Fransız Sinemasının İkonları adlı otobiyografik TV programında Benoît Jacquot ile olan ilişkisini isim vermeden dile getirdi.

JACQUOT SUÇLAMALARI REDDETTİ
Yakın zamanda sosyal medyada Jacquot'nun adını vererek, yönetmenin 2011 yılında bir ergenle olan ilişkisini anlattığı bir belgeseli izledikten sonra buna karar verdiğini söyledi. Le Monde gazetesine röportaj veren Jacquot, "Judith Godreche'in iddialarını ve suçlamalarını kesin bir dille reddettiğini" söyledi.

Judith Godreche

Çarşamba günü AFP'nin ulaştığı Jacquot, gazetede yer alan sözlerinin arkasında olduğunu ve daha fazla konuşmak istemediğini belirtti. Avukat Laure Heinich tarafından AFP'ye yaptığı açıklamada, Godreche'in şikayetinin Paris'teki Çocuk Koruma Tugayı'na yapıldığı belirtildi.