Ukrayna ordusu, Kırım yarımadasına yönelik büyük çaplı bir füze saldırısı düzenledi. Gerçekleşen saldırıda ilk belirlemelere göre 1 vatandaş hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı. Sivastopol Valisi Mihail Razvozhaev, son zamanların en büyük saldırısının kentlerinden biri olan Sevastopol'da püskürtüldüğünü açıkladı. 65 yaşındaki bir vatandaş, evine isabet eden bir roket parçası sonucu hayatını kaybetti. Ayrıca, dört kişi de yaralandı ve kent merkezinde bulunan konutların camları kırıldı.

Almanya’da suç oranı 5 milyonu aştı Almanya’da suç oranı 5 milyonu aştı

Ukrayna güçleri, Kırım yarımadasındaki Sivastopol şehrine 10'dan fazla füzeyle saldırdı. Hava savunma sistemleri 10 füzesi başarılı bir şekilde imha etti, ancak düşen şarapnel parçaları yerleşim alanlarına zarar verdi.

Aynı saatlerde, Kırım'a yapılan saldırılarla Belgorod şehri de büyük bir saldırıya maruz kaldı. Hava savunma sistemleri, şehir üzerindeki 19 roketi etkisiz hale getirdi, ancak saldırılarda iki kişi yaralandı. Bu saldırılar, bölgedeki gerginliğin arttığı bir dönemde gerçekleştiği için endişe yaratmaktadır.