Çanakkale Yenice’nin Kalkım beldesinde 22 yaşındaki Zeynep Çelik, bağımsız aday olarak girdiği seçimleri kazanarak Türkiye’nin en genç kadın belediye başkanı unvanını kazandı.

Türkiye’nin Yenice ilçesinden çıkan genç isim, mahalli idareler seçimlerinde dikkat çekici bir başarıya imza attı.

Hizbullah'dan İsrail'in kuzeyindeki askeri üssüne katyuşa füzesi! Hizbullah'dan İsrail'in kuzeyindeki askeri üssüne katyuşa füzesi!

İş insanı Mehmet Çelik’in 22 yaşındaki kızı Zeynep Çelik, bağımsız aday olarak girdiği seçimlerde Kalkım beldesinin belediye başkanı seçildi. Resmi olmayan sonuçlara göre elde ettiği zafer ile Çelik, Türkiye’nin en genç kadın belediye başkanı olma unvanını elde etti.

Türkiyenin en genç bağımsız belediye başkanı seçildi

Zeynep Çelik’in başkanlık dönemi boyunca, Kalkım Beldesi için büyük planları ve hedefleri var. Seçim sonrası yaptığı açıklamada, halkına teşekkürlerini sunan Çelik;

“Hep birlikte çabalarımız ve dualarımız ile çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda desteklerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim. Kalkım’a yakışır hizmeti getirmeyi, halkımıza değer vermeyi önümüzdeki beş yılın her gününde kendime borç bilerek sizlere layık olacağım. Bu başarı hepimizin” dedi.