A Milli Takım EURO 2024'teki grubundan iki maç kazanarak çıktı ve son 16'da Avusturya ile eşleşti. Ay-Yıldızlılar'da hedef, kısa süre oynanan hazırlık maçında alınan farklı yenilginin "hesabını" görüp çeyrek finale yükselmek.

Kritik maçta Portekiz'den Artur Soares Dias düdük çalacak. Salı günü oynanacak maç öncesi Türk futbolunun elit hakemlerinden Fırat Aydınus, Hürriyet'teki yazısında uyarılarda bulundu.

MİLLİ TAKIMA BİLGİ VERİLDİ Mİ?

Bu tip turnuvaların ilk maçlarında futbolcular daha temkinli oynadığı için kart sayıları daha minimal olur. Fakat grupların son maçlarında ve sonraki eleme turlarında kart enflasyonu yaşanır. VAR hakemleri konusunda Portekiz Futbol Federasyonu ile anlaşma yapan MHK’nin en azından bu hakemin nasıl bir yönetim tarzı olduğunu inceleyip milli takım yetkililerine bilgi verdiğini umuyorum."

TFF’nin Almanya Seyahati: Davetliler Geziyor ama Fotoğraf Paylaşamıyor! TFF’nin Almanya Seyahati: Davetliler Geziyor ama Fotoğraf Paylaşamıyor!

Türkiye Avusturya Fırat Aydınus Hakem2

UĞURSUZ HAKEM İLAN EDİLDİ

A Milli Takımımız’ın EURO 2024 son 16 turunda Avusturya ile oynayacağı maça atanan Artur Soares Dias, bugüne kadar kulüplerimizin ve milli takımlarımızın yönettiği karşılaşmaların tamamını kaybetmemizden dolayı şimdiden ‘uğursuz hakem’ ilan edildi bile!

Ben de açık söyleyeyim; bu hakemden tedirginlik duyuyorum. Şampiyonada daha önce Polonya-Hollanda (1-2) ve Danimarka-İngiltere (1-1) maçlarını yöneten Dias, oynatmayı seven ve sarı kart çıkarmaktan sakınmayan bir hakem görünümünde. Bu tip turnuvaların ilk maçlarında futbolcular daha temkinli oynadığı için kart sayıları daha minimal olur. Fakat grupların son maçlarında ve sonraki eleme turlarında kart enflasyonu yaşanır. Mesela Dias, EURO 2024’teki ikinci maçında 5 sarı kart gösterdi.

Ferdi Kadıoğlu tarihe geçti Ferdi Kadıoğlu tarihe geçti

Geride bıraktığımız sezon itibariyle Süper Lig’in sonlarına doğru VAR hakemi desteği verilmesi için Portekiz Futbol Federasyonu ile anlaşan MHK, en azından bu hakemin nasıl bir yönetim tarzı olduğunu inceleyip milli takım yetkililerine bilgi vermiştir diye düşünüyorum. Tabii MHK Başkanı ve üyeleri Almanya’ya turistik gezi için gitmediyse!

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Avusturya - Türkiye maçının hakemi açıklandı Avusturya - Türkiye maçının hakemi açıklandı

Editör: Kemal Ilıkkan