Van Kültür Yolu Festivali kapsamında akademisyen Rıfat Becerikli'nin moderatörlüğünde düzenlenen söyleşiden önce, Türkan Şoray'ın hayatından ve filmlerinden kesitler izlendi. Şoray daha sonra sahneye çıktığında, hayranlarının büyük ilgisi karşısında çok heyecanlandığını belirtti.

“Selvi Boylum Al Yazmalım”ın müzikleri eşliğinde bir süre dans eden Şoray, Van’a gelmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Şoray,


 “Çok heyecanlıyım, Van gölünü, Van kahvaltısını hep duyardım merak ederdim. Hayalim Van'a gelmekti ve şu an buradayım. İyi ki varsınız" dedi.

Türkan Şoray'ın Van çıkarması
Seyircilerinin yoğun ilgisi karşısında zaman zaman duygulanan Türkan Şoray,

“Bize yıllardır gösterdiğiniz bu sevgi o kadar değerli ki. Dünyanın hazinelerini getirseler vallahi değişmem. Beni sahneye taşıyan sıcak sevginiz ve vefa duygunuz... Sizlere bir kere daha teşekkür ediyorum. Beni yaşatan, besleyen, hayata bağlayan ve mutlu eden sizlersiniz. Bunlar olmasaydı hayatımda bu kadar mutlu olamazdım. Sevilmeyi hak etmek, takdir edilmek için çok emek verdim. Şimdi ise emeğimin karşılığını görüyorum. Emek verdikçe seviliyor ve büyüyorsunuz” diye konuştu.

Yeşilçam'ın ünlü yönetmen ve oyuncu Yıldırım Yanılmaz vefat etti... Yıldırım Yanılmaz kimdir? Yeşilçam'ın ünlü yönetmen ve oyuncu Yıldırım Yanılmaz vefat etti... Yıldırım Yanılmaz kimdir?

Türkan Şoray'ın Van çıkarması

Editör: Gülizar Çiçek