Yeşilçam'ın Sultanı Türkan Şoray,  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Bursa Kültür Yolu Festivali kapsamında söyleşiye katıldı.

Tayyare Kültür Merkezi'nde gerçekleştiren sevenleriyle buluşan Şoray, Bursa'da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ve Uludağ'da çok sayıda film çektiklerini söyledi.

Gençlere tavsiyelerde bulunan usta sanatçı, kitap okumalarını ve kendilerini geliştirmeleri yönünde tavsiyelerde de bulundu.

"SİNEMA BANA DİPLOMA VERDİ"

Eğitimini tamamlayamadığı için kendisini hep eksik gördüğünü anlatan Şoray, şunları kaydetti:

İstanbul'da Mansour Jafari rüzgarı! İstanbul'da Mansour Jafari rüzgarı!

"Sinema bana bir diploma verdi. Seyircilerim bana bir diploma verdi. 'Neden eğitimini tamamlamadınız?' diye sorabilirsiniz. Okula gidiyordum ve okulu, öğretmenlerimi çok seviyordum, onlar beni çok seviyorlardı. Çok çalışkan bir talebe değildim yaşlı bir dedem ve babannem ile yaşıyordum.

Annemle babam ayrılmışlardı. Ben derslerimi kendi kendime çalışıyordum ama notlarım çok iyi geliyordu. Bir gün okula giderken annemin kaldığı evde ev sahibimizin kızı sinemacıymış, ordan teklif gelince benim eğitimim yarım kaldı."

"AŞIK OLMAK İSTİYORUM"

Şoray, doyumsuz bir hale geldiğini belirterek, "Dünyadaki bütün kitapları okumak istiyorum. 10 lisan öğrenmek isti yorum. Piyano çalmak istiyorum. Ondan sonra aşık olmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Usta oyuncu, söyleşinin sonunda hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Türkan Şoray iyileşti, son durumu paylaştı Türkan Şoray iyileşti, son durumu paylaştı