Kayseri'de yaşanan gerilimin ertesi günü Suriye'nin kuzeyinde Türkiye vatandaşlarına yönelik saldırılar artmış, silahlı gruplar tarafından PTT şubeleri basılırken Türk bayrağına yapılan saygısızlık sosyal medyaya yansımıştı.

Bölgede Türk bayrağına yapılacak bütün saldırılar için vur emri verildi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Suriye’deki tüm birliklerimize bayrağımıza bir saldırı olduğu zaman ‘vur’ emri verildiğini yazdı. Selvi, şu ifadeleri kullandı:

Kayseri’deki olayları bahane edenler Suriye’de harekete geçti. Türk TIR’larına saldırdılar. En acı olanı ise namuslarının, can güvenliklerinin garantisi olan Türk bayrağını indirdiler.

İki gündür ‘Bayrağımızı indirenlere ne oldu? Misliyle hesabı soruldu mu? Bayrağımıza uzanan eller kırıldı mı?’ diye soruyorum. Milletimiz müsterih olsun. Bayrağımıza el uzatanlar tespit edildi. Bir kısmı bedelini ağır bir şekilde ödedi. Diğerleri ise kısa sürede yakalanıp ibreti müessire olacak şekilde hesap sorulacak. Kıbrıs’ta da bir Rum direğe tırmanıp bayrağımızı indirmek istemişti. Ancak kendisi indirildi.Burada açıklıyorum. Bayrağımıza yapılan saldırıdan sonra Suriye’deki tüm birliklerimize bayrağımıza bir saldırı olduğu zaman ‘vur’ emri verildi.

Tüketicinin korunmasına ilişkin kanun teklifi Meclis’e sunuldu Tüketicinin korunmasına ilişkin kanun teklifi Meclis’e sunuldu

BAYRAĞA UZANAN ELLER KIRILACAK

Bayrak bizim sembolümüzdür. Bağımsızlığımızın simgesidir. O bayrak altında sadece Türk milleti değil, bayrağımızın dalgalandığı her coğrafyadaki insanlar huzur ve güven içinde yaşar. Bu millet can verir, bayrağını vermez.

Tekrar altını çizerek söylüyorum bayrağımıza yönelik saldırıdan sonra Suriye’deki tüm askeri birliklerimize “Bayrağa dokunanı vur” emri verildi. Bayrağa el uzatanın eli kırılacak. Bayrağımızı indirmeye çalışanlar vurulacak.

Dışişleri: Suriye politikamıza yönelik iddialar temel tarih bilgisinden yoksundur Dışişleri: Suriye politikamıza yönelik iddialar temel tarih bilgisinden yoksundur

Editör: Kemal Ilıkkan