Avustralya’da bir çiftçi, Kuzey Toprakları bölgesinde bir tuzlu su timsahının saldırısına uğradı. Bir ay boyunca hastanede yatan çiftçi, ayağını ısıran timsahtan hayvanın gözkapağını ısırarak hayatta kaldığını anlattı.

Teras katının fiyatına kimse inanamadı Teras katının fiyatına kimse inanamadı

BBC’nin haberine göre, Colin Deveraux, ekim ayında iş için seyahat ederken Finniss Nehri yakınlarında durarak nehrin çekilen sularında bir balığın hareket ettiğini gördü. Nehirden uzaklaşırken bir timsahın kendisini ayağından yakaladığını anlatan Deveraux, timsahın kendisini önce bir ‘bez bebek’ gibi salladığını, ardından suya doğru çektiğini söyledi. Deveraux önce timsahın sırtına diğer ayağıyla vurmaya çalıştı.

GÖZ KAPAĞINI ISIRDIM
Deveraux, yaklaşık 3,2 metre uzunluğundaki timsahla mücadelesini şöyle anlattı: “O kadar saçma bir pozisyondaydım ki… Ama şans eseri dişlerim gözkapağını yakaladı. Çok kalındı, sanki bir deriye tutunmak gibiydi. Ama ben gözkapağını geri çektim, o da beni bıraktı.”

Timsahın ardından kendisini arabasına kadar yaklaşık 4 metre takip ettiğini söyleyen Avustralyalı çiftçi, bacağındaki kanamayı durdurmak için havlu kullandığını, ardından erkek kardeşinin kendisini hastaneye götürdüğünü belirtti.